۲۷خانه خیالی از مجموعه فیلم های مشهور کارگردانان سینما / Federico Babina

فدریکو بابینا (Federico Babina) تعداد ۲۷ خانه خیالی، در رابطه با مجموعه فیلم‌های مشهور کارگردانان سینما را به تصویر کشیده است. کارگردانانی نظیر وس اندرسون (Wes Anderson) و استنلی کوبریک (Stanley Kubrick). وی این مجموعه را “Archidirector” نامیده است. مدل‌های گوناگون و منابع زیبایی شناختیِ فیلم‌ها به عنوان عوامل ساختاری، رنگ‌ها و مواد استفاده شده هستند که ویژگی مشترک بین آن‌ها، شخصیت محکم و معینشان است. با توجه با این که در سینما تک تک جزیبات یک فیلم از شخصیت منحصربه فرد و هنری کارگردان سرچشمه می‌گیرد، تصویرگر تلاش کرده این هویت و ویژگی‌ را تبدیل به اشکال معماری کند و با طراحی خانه‌هایی رویایی فضاسازی فیلم را تصویرسازی کند. بابینا (Federico Babina) ضمن توضیحی بیان می‌کند که چنین روش مشابهی در طراحی ساختمان نیز به کار گرفته شده است. او  می‌گوید: “چنین چیز مشابهی در معماری هم اتفاق می‌افتد، هنگامی که حتی کوچک ترین جزئیات به شکل گیری امضای منحصر به فرد معمار کمک می‌کند.” در ادامه همراه روزرنگ باشید تا به تماشای این مجموعه بپردازیم:

federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (9)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (8)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (7)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (6)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (5)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (4)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (3)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (26) federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (25)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (24)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (23)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (22)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (21)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (20)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (2)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (19)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (18) federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (17)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (16)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (15)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (14)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (13)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (12)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (11)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (10)  federico-babina-archidirector-illustration-roozrang-02 (1)منبع

 5 thoughts on “۲۷خانه خیالی از مجموعه فیلم های مشهور کارگردانان سینما / Federico Babina”

  1. مجموعه ی فوق العاده ایه . چه در طراحی و ترکیب فضا و چه در تکنیک اجرایش. اما نکته ای که خیلی برام جالب هست اینه که در محدوده ی تعریف شده ای از طراحی و تکنیک تونسته روح و نگاه فیلمسازهایی رو نشون بده که ساختار ذهنیشون فرسنگ ها از هم دور هست و به نظرم این قسمتش موفق ترین بخش کارشه .

  2. با سلام و عرض خسته نباشید
    تشکر از سایت خوبتان ,انتقاد بنده از سایت شما فقط خیلی خیلی دیر لود شدن تصاویر است . که این مشکل در مورد سایت هاسی بزرگ هنری دیگر کمتر وجود دارد یا به این شدت نیست . که اگر لطف فرموده و این مشکل را هم برطرف نمایید بسیار عالی خواهید بود .
    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.