چگونه نشانه‌های تصویری را سازمان دهی کنیم؟

کتاب  چگونه نشانه های تصویری را سازمان دهی کنیم؟ با عنوان «مدیریت چشم مخاطب» نوشته محمد حسین نیرومند منتشر شد.

نیرومند در مقدمه این کتاب ضمن اشاره به حجم انبوه اطلاعاتی که از طریق رسانه ها به مردم منتقل می شود بیان کرده  است که سهم قابل توجهی از وظایف رسانه های مکتوب به رسانه های دیداری سپرده شده است که هر لحظه نیز بر سهم رسانه های دیداری افزوده ‌می‌شود. وی رمز گشایی و دریافت پیام ها از سوی انسان ها را ساده عنوان می کند و می گوید: «هر چند رمز گشایی و دریافت پیام از سوی انسان ها ساده می نماید اما کار رمز گزاری که توسط هنرمندان صورت می گیرد بسیار پیچیده و دشوار است . این پیچیدگی به عوامل بسیاری باز می گردد . اما بی شک یکی از این عوامل مهم، عدم شناخت هنرمندان از توانایی های فیزیولوژیکی  چشم انسان و حوزه اداراک تصویر و دریافت آن است . کتاب حاضر سعی دارد تا گوشه ای از این توانایی های انسان را در دریافت تصویر بشناساند».

گفتنی است این کتاب توسط انتشارات فرهنگسرای میردشتی در شمارگان ۲۰۰۰ نسخه تولید  و روانه بازار شده است.One thought on “چگونه نشانه‌های تصویری را سازمان دهی کنیم؟”

  1. سلام خدمت روزرنگ عزیز، به نظرم میرسه مطالبی که در ستون سمت راست هست به اندازه مطالب ستون اصلیِ صفحه توجه مخاطب رو به خودش جلب نمیکنه و این رو از تعداد کامنتها هم میشه فهمید. من که خودم هفته ای یکبار این ستونو میبینم اما هر روز به روزرنگ سر میزنم. شاید یه دیزاین دوباره برای چنین سایت جذابی بد نباشه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.