پوستر هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر

پوستر هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در سالن اجتماعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رونمایی شد.

محسن پیشدادی این پوستر را با الهام گرفتن از لباس محلی مردم مکران و سوزن دوزی های زنان بلوچ استان سیستان و بلوچستان طراحی کرده است.

این پوستر که براساس لباس اهالی مکران طراحی شده است از طیف رنگ های مختلف و از سوزن‌دوزی های لباس محلی این منطقه درآن استفاده شده است .

در حاشیه این پوستر نقشی از لباس سوزن دوزی های منطقه مکران مشاهده می شود که به رنگ صورتی است و این رنگ نمادی از دریاچه صورتی چابهار به نام لیپار است که در این پوستر به کار رفته است.

همچنین از طیف رنگ‌های مختلف استفاده شده در این پوستر، رنگ‌ سبز به کار رفته نشان از جنگل حرا دارد و رنگ آبی نشان از آسمان آبی منطقه چابهار و همچنین دریای زیبای سواحل خلیج فارس و دریای عمان دارد.

رنگ زرد نشانه خورشید تابان جنوب ایران و رنگ نارنجی نمادی است از سفالینه‌های کلپورگان، قدیمی‌ترین سفال بومی ایران که به نوعی شاهکار دستان هنرمند زنان بلوچ محسوب می‌شود. رنگ بنفش، نیز رنگ مورد استفاده در لباس‌های مردم سیستان و بلوچستان است، در بالای این پوستر نیز شعار هشتمین جشنواره مد ولباس فجر با عنوان “خوشا مکران و نقش بی‌مثالش” در نظر گرفته شده است.

هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، با شعار “خوشا مکران و نقش بی مثالش” ٢٦بهمن تا ٢ اسفند ٩٧ از ساعت ١٠صبح تا ٨ شب در مجتمع نمایشگاهی “بوستان گفتگو” برگزار می‌شود.

منبع8 thoughts on “پوستر هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر”

 1. این متن برای این طرح از عذر بدتر از گناهه
  فاجعس این پوستر آماتوری
  نام طراحش را نگفتن در این متن، احتمالا دفتر فنی یا فتوکپی سر محل براشون اینو ساخته

 2. آسمان آبی چابهار رو خوب اومده
  انگار آسمون باقی جاها بنفشه و آبی نیست …

  داغون بهمعنای واقعی کلمه
  به قول یکی از دوستان طراح محترم حتی از ترکیب مناسب عنوان با همین زمینه نازیبا و بدقواره عاجر بوده
  بدا پستر که طراحش تو باشی

 3. در یک کلام، مابقی کشورها رو نمیدونم ولی هنر گرافیک نسبت به مابقی هنر ها تو ایران بیچاره ترین هنره، چون هر کی که بلده با یه فتوشاب کار کنه خودشو هم طراح، هم هنرمند و وبه عبارتی یه دیزاینر خوب میدونه… این میشه که همچنین پوسترهایی خلق میشن… خیلی از تایپ و تکثیرها هستن که کرل و فتوشاب رو بسیار حرفه ای بلدن ولی زره ای از شعور گرافیک و زیبایی شناسی حالیشون نیست، فقط کارگر فتوشابن و بس

 4. سلام
  به نظر من وقتی بیننده به پوستر نگاه میکنه بدون خواندن عنوان باید سمت و سوی موضوع پوستر رو درک کنه، و یک حال و هوای از اون موضوع به دست بیاره
  من با دیدن این پوستر بیشتر یاد نمایشگاه های خطاطی افتادم تا مد و پوستر
  به نظر من هیچ ربطی به مد و پوستر نداره
  بهتره پوسترهای خارجی تو این زمینه مورد بررسی قرار بگیره، حالا میگیم طراح قادر به قرار دادن طرح یک خانم در پوستر نیست، میشد از یک طرح کارتونی یا حداقل از یک آقا برای القا طرح مد و لباس استفاده کرد نه اینکه یک طرح فرش انداختن کف کار، اسمش رو گذاشتن پوستر مد و لباس
  متاسفم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.