پوستر بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان

حامد حکیمی طراح پوستر بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران درباره هویت بصری و طراحی پوستر جشنواره گفت : سعی کردم در طراحی هویت بصری جشنواره هنرهای تجسمی جوانان به پویایی و فضای خلاق و نوآورانه جوانان توجه کنم. 

کانسپت اصلی پوستر بر اساس شعار جشنواره امسال ـ نرسیده به درخت دو قدم مانده به گل ـ ایجاد شد، شکل گیری درخت و گل به صورت خطی در راستای کمک به فرم نوشتار برای اطلاع رسانی بهتر پوستر اتفاق افتاد و هویت دیداری این جشنواره را شکل داد.

به گزارش واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی؛ حامد حکیمی مدیر هنری بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان درباره سبک کار خود در طراحی پوستر جشنواره گفت: هنگامی که قرار شد پوستر جشنواره را طراحی کنم علاوه بر شعار جشنواره مثل همیشه به تایپوگرافی فکرکردم و هنوزاعتقاد دارم استفاده از این تکنیک و ادامه ی کار با اون در گرافیک شخصیم تنها راه حل، برای انتقال پیام در یک اثر گرافیکیست. 

حکیمی در ادامه گفت : برای رسیدن به تصویر شعار جشنواره از ۲ نماد ساده هندسی، که گل و درخت را نشان دهند استفاده کردم و بر اساس این شعار تغییر شکل گل به درخت، که نشان دهنده تعالی و رشد بود برایم اهمیت داشت.

حروف، که نقش اول این پوستر را ایفا می کنند نیاز به تکیه گاهی از جنس مفهوم داشتند و شعار امسال بهانه اصلی این اتفاق بود.

لازم به ذکر است طراحى هویت بصرى جشنواره در استودیو مشق طراحى شده است.

بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان به دبیری رضوان صادق زاده از ۳۰ مرداد تا ۳ شهریور در ایلام برگزار ی می شود.3 thoughts on “پوستر بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان”

  1. “نرسیده به درخت دو قدم مانده به گل از ۲ نماد بهره گرفتم. نخست مثلث مخروطی پایین که نماد درخت است و دوم دایره بالا که نشان دهنده گل است”
    فارغ از اینکه اثر خوب و یا بد باشد نیاز به آسمون ریسمون بافتن نیست

  2. این کار که تایپوگرافی نشد که یک سری فونت رو خرد کنی، بعد کلمات رو بالا و پایین کنی
    پوستر باید جوری باشه که با دیدنش موضوع رو متوجه شی، نه اینکه شعارش رو بخونی، بعد بگردی تو زمینه ببینی چی متوجه میشی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.