پوسترهای دوسالانه مجازی پراگ با موضوع دوستی / Virtual Biennale Prague 2015

هشتمین نمایشگاه بین المللی پوستر هنرمندان، موسوم به نمایشگاه مجازی دوسالانه پراگ، ۲۶۶ هنرمند را از ۲۶ کشور دنیا به دور هم گرد آورده است. در این نمایشگاه، آثار در دو دسته ارائه شده‌اند: هنرمندان حرفه ای و دانشجویان هنر. موضوع نمایشگاه ۲۰۱۵ این دوسالانه، دوستی بوده است که هم از منظر اندیشه های خود هنرمندان در خصوص این مسئله اجتماعی و هم از منظر یک واکنش نسبت به تحولات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی فعلی به آن نگریسته شده است. نمایشگاه دوسالانه مجازی پراگ، علاوه بر برگزاری در یک محیط مجازی (friendship-2015.tumblr.com) در گالری آلات کلامافکا ( Altan Klamovka ) شهر پراگ نیز قرار است برگزار شود. برگزاری این نمایشگاه به لطف وجود اینترنت صورت گرفته است و برگزار کنندگان  نمایشگاه را قادر ساخته است  تا به طیف وسیعی از طراحان گرافیک سراسر جهان خدمات شایسته‌ای ارائه دهند و با همدیگر همکاری مناسبی داشته باشند بطوری که بتوانند مجموعه‌ای ارزشمند از پوسترهای هنرمندان را که در موضوع مورد نظر تهیه شده‌اند را در طی دو ماه جمع آوری کنند. داوری آثار توسط هیئت داوران بین المللی انجام شده است و طبق روال هر سال، پوسترهایی که در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده‌اند فاقد هرگونه طنز، اغراق و هجو بوده و با تکنیک های مختلفی طراحی شده‌اند. در میان آثار انتخاب شده نام یک طراح ایرانی به نام بابک بایرامی نیز به چشم می‌خورد.

پوستر-پراگ-روزرنگ (14)

پوستر-پراگ-روزرنگ (43)  پوستر-پراگ-روزرنگ (35)  پوستر-پراگ-روزرنگ (36)  پوستر-پراگ-روزرنگ (37)  پوستر-پراگ-روزرنگ (32)  پوستر-پراگ-روزرنگ (33)  پوستر-پراگ-روزرنگ (34)  پوستر-پراگ-روزرنگ (29)
پوستر-پراگ-روزرنگ (30)  پوستر-پراگ-روزرنگ (31)  پوستر-پراگ-روزرنگ (26)  پوستر-پراگ-روزرنگ (27)  پوستر-پراگ-روزرنگ (28)  پوستر-پراگ-روزرنگ (23)  پوستر-پراگ-روزرنگ (24)  پوستر-پراگ-روزرنگ (25)  پوستر-پراگ-روزرنگ (20)  پوستر-پراگ-روزرنگ (21)  پوستر-پراگ-روزرنگ (22)  پوستر-پراگ-روزرنگ (17)  پوستر-پراگ-روزرنگ (18)  پوستر-پراگ-روزرنگ (19)  پوستر-پراگ-روزرنگ (15)  پوستر-پراگ-روزرنگ (16)  پوستر-پراگ-روزرنگ (12)  پوستر-پراگ-روزرنگ (13)  پوستر-پراگ-روزرنگ (9)  پوستر-پراگ-روزرنگ (10)  پوستر-پراگ-روزرنگ (11)  پوستر-پراگ-روزرنگ (41)  پوستر-پراگ-روزرنگ (42)  پوستر-پراگ-روزرنگ (45)  پوستر-پراگ-روزرنگ (39)  پوستر-پراگ-روزرنگ (40)  پوستر-پراگ-روزرنگ (7)  پوستر-پراگ-روزرنگ (8)  پوستر-پراگ-روزرنگ (44)  پوستر-پراگ-روزرنگ (4)  پوستر-پراگ-روزرنگ (5)  پوستر-پراگ-روزرنگ (6)  پوستر-پراگ-روزرنگ (1)  پوستر-پراگ-روزرنگ (2)  پوستر-پراگ-روزرنگ (3)  پوستر-پراگ-روزرنگ2 thoughts on “پوسترهای دوسالانه مجازی پراگ با موضوع دوستی / Virtual Biennale Prague 2015”

  1. با سلام
    این پوسترهایی که در این مطلب به آنها اشاره شده آیا توسط خود شما طراحی شده یا از جای دیگری در این سایت قرار داده شده است ؟ آیا خود شما از این پوستر ها طراحی می کنید ؟ طراحی پوستر شما با چه کیفیتی ساخته می شود ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.