نمایشگاه پوستر صلح

نمایشگاه «پوستر صلح» با ۳۰ پوستر به موزه‌ هنرهای معاصر اصفهان آمده است. این نمایشگاه که به پیشنهاد موزه‌ هنرهای معاصر اصفهان در حال برگزاری است شامل آثاری از ۱۴ طراح صاحب نام از نقاط مختلف جهان است.
پوسترهای به نمایش در آمده فارغ از موضوع، ویژگی مشترک دیگری هم دارند و آن سادگی آثار است. سادگی هم در شیوه‌ ایده‌پردازی و هم در طراحی. نیمی از پوسترها تنها با رنگ مشکی خلق شده اند. سایر کارهای رنگی هم از حداقل المان‌های بصری و حداقل تنوع رنگی استفاده کرده‌اند. به تعبیری می‌توان این نمایشگاه را نمایشی از پوسترهای مینی‌مالیستی دانست. چند پوستر مهم از کشور لهستان، کشور صاحب سبک در تاریخ پوستر در نمایشگاه حضور دارد. همین طور از بلژیک، چک و آلمان آثاری برای نمایشگاه انتخاب شده اند. یک طراح از آمریکا و یک طراح از آفریقا نیز آثارشان در این نمایشگاه به چشم می خورد همین طور طراحانی از ترکیه، روسیه، چین و کره بخش آسیایی نمایشگاه را رقم زده اند. ضمن اینکه « الهام اسحاقی» تنها طراح جوان ایرانی است که پوستر مربوط به پناهنده‌های سوری او شانس حضور در این نمایشگاه را پیدا کرده است. این نمایشگاه روز چهارشنبه ۷ مهر ماه نمایش خود را آغاز کرده و تا روز ۲۲ مهر ماه در محل موزه هنرهای معاصر اصفهان دایر خواهد بود.
این آثار پیش از این توسط « تورج صابری‌وند» در ستون «فرم و صلح» روزنامه « شهروند» مورد بررسی و نقد قرار گرفته بودند. همراه روزرنگ باشید برای دیدن منتخبی از این مجموعه.

wu-zhonghao
wu-zhonghao
vladimir-tsesler-3
vladimir-tsesler
vladimir-tsesler-2
vladimir-tsesler
vladimir-tsesler-1
vladimir-tsesler
teresa-sdralevich
teresa-sdralevich
mieczyslaw-wasilewski
mieczyslaw-wasilewski
lex-drewinski-3
lex-drewinski
lex-drewinski-2
lex-drewinski
justyna-jedrysek
justyna-jedrysek
ji-lee-2
ji-lee
faldin-family
faldin-family
fabian-carreras
fabian-carreras
ji-lee-1
ji-lee
exhibition-saberivand-1
exhibition-saberivand
elham-es-haghi
elham-es-haghi
chaz-maviyane-2
chaz-maviyane
cedo-mirkostovic
cedo-mirkostovic
antolak-damian
antolak-damian
ali-tomak
ali-tomak


One thought on “نمایشگاه پوستر صلح”

  1. درود.
    پس اثار ایرانیها نبود ؟
    ما درموزه هنرهای معاصر اصفهان چند اثر زیبا و قابل تامل از بچه های ایرانی هم داشتیم … از جمله اقای غلامرضا نصر- اقای میرمقتدایی/ اقای بابک صفری و اقای عمران عبداللهی ….

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.