مجموعه طراحى شخصیت / کیان کیانى 

«من فکر مى کنم در هر نوع سفارشى -چه طراحى کاراکتر و چه طراحى فضا- اولین نکته مورد احتیاج، جمع آورى اطلاعات مربوطه است. مثلا در طراحى فضا، دوره تاریخى و فرهنگ آن منطقه بسیار تاثیرگذار مى باشد. در مورد طراحى کاراکتر نکاتى مانند قهرمان یا ضد قهرمان بودن مى تواند اثرگذار باشد. گاهى هم یک شخصیت مانند ابَر قهرمانان “super hero” تک بعدى و فاقد پیچیدگى خاص و داراى مشخصات ظاهرى و شخصیتى شناخته شده است. مسلما طراحى این نوع از کاراکترها، تفاوت عمده اى با طراحى شخصیتى که در طول قصه تغییر مى کند و از یک کاراکتر دست و پاچلفتى و فاقد اعتماد به نفس، به یک قهرمان تبدیل مى شود دارد. مشخصات ظاهرى کاراکتر باید نشان دهنده این سیر درونى و بیرونى آن باشد.

بعد از آن شروع به طراحى مى کنم. میزان اتود زدن ها برطبق روند تولید مى تواند کمتر یا بیشتر باشد اما شخصا اعتقاد شدیدى به این بخش از کار دارم و اصولا خیلى زیاد اتود مى زنم. بعد از آن دیزاین نهایى را در اختیار کارگردان قرار مى دهم و پس از به نتیجه رسیدن، وارد مرحله ى طراحى شیت مى شوم. این مرحله نشان دهنده میزان آگاهى و مهارت طراح مى باشد. بخصوص در پروژه هاى سه بعدى و در قسمت مدل سازى، باعث ایجاد درک بهتر و چند جانبه ى طراح نسبت به شخصیت مى شود.»

«کیان کیانى» متولد ١٣۶۵ و داراى مدرک فوق دیپلم انیمیشن است. کیان ده سال است که در زمینه طراحى کاراکتر، استورى برد و فضا فعالیت مى کند و همچنین در زمینه طراحى صدا نیز فعالیت دارد. او هم اینک در مدرسه اینورس مشغول تدریس مى باشد. در ادامه این مطلب مجموعه آثار او را با هم خواهیم دید:

character design (9)  character design (7)  character design (6)  character design (5)  character design (31)  character design (28)  character design (26)  
character design (24)  character design (23)  character design (21)  character design (22)  character design (2)  character design (19)  character design (16)  character design (13)  character design (11)  character design (12)  character design (20) Valkyrie statue net  Winged monkey net
Stilt walker net  Old king net  Magma dragon net  Guardian of fruit tree 100  Hippo in boots 2Bnet  Gladiator fish net  Glow in the water3  cyborg pet net  blood amour neetsketch  sarbaz 1  sarbaz_20120730004527452  6  167 thoughts on “مجموعه طراحى شخصیت / کیان کیانى ”

  1. خوشحالم که می بینم هر هفته دوسه طراح خوب و پرکار ایرانی تو پرپه روزرنگ دیده و معرفی می شه. این کار خیلی ارزشمنده. خیلی. اگر دوستان هنرمند قدردان این حرکت باشند البته.

  2. طراحی و اجراهاتون فوق العاده ست. البته به زودی یه عده میان غر میزنن که این غربیه و ایرانی نیست و لباس شاه عباس صفوی رو نپوشونوندی به اینا و خط نستعلیق و فونت فارسی رو تلفیق نرکردی و شبا خواب دیزنی می بینی و اثری از دیزی نیست و …. 🙂

    1. ایرانی بودن ربطی به لباس دوره ی صفوی و… نداره.
      در ضمن این کارها مثل فست فودهاییه که شما نوش جان میکنی،و در هیچ کجای دنیا نه برای فست فودهایی که ایرانی ها درست میکنن و نه برای این کارها تره هم خرد نمیکنن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.