طراحی گرافیک چیست؟

«طراحی گرافیک چیست؟» عنوان کتابیست که به تازه‌گی توسط نشر مشکی در ۱۸۰ صفحه تمام رنگی منتشر شده است. در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است:
طراحی گرافیک تمام ابعاد زندگی ما را در بر گرفته است، توضیح می‌دهد، تزئین می‌کند، هویت می‌بخشد، معنا را به جهان تحمیل می‌کند. طراحی گرافیک چندین کارکرد را به نمایش می‌گذارد. دسته‌بندی و متمایز می‌کند، اطلاع‌رسانی می‌کند، احساسات‌مان را برمی‌انگیزد و به شکل‌گیری احساس‌مان درباره‌ی جهان پیرامون‌ کمک می‌کند. تصور کنید اگر طراحی گرافیک یک‌شبه ممنوع یا ناپدید ‌شده بود، دیگر هیچ کلام مکتوب، روزنامه، مجله، اینترنت و علمی وجود نداشت که بشود درباره‌اش صحبت کرد. بدون فرآیند و اجزایِ طراحی ــ ساختار و سازمان‌، واژه و تصویر و تفکیک و تمایز مطالب از یک‌دیگر ــ می‌بایست تمامی اطلاعات‌مان را از طریق گفتار دریافت می‌کردیم.طراحی گرافیک نه تنها موضوع بیهوده‌‌ای نیست، بلکه کاربردها و اهدافی دارد که برای جهان مدرن‌ ما بسیار سازنده‌ هستند، تا آن‌جا که مارشال مک‌لوهان از ما به عنوان «انسان تایپوگرافیک» یاد می‌کند.

طراحی گرافیک چیست-0  طراحی گرافیک چیست-01  طراحی گرافیک چیست-02  طراحی گرافیک چیست-03  طراحی گرافیک چیست-04  طراحی گرافیک چیست-05  طراحی گرافیک چیست-062 thoughts on “طراحی گرافیک چیست؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.