طراحی آلبوم موسیقی «نزدیک‌ترین سیاره» / هما دلورای

در تابستان ۱۳۹۳ به سفارش نشر نوفه مدیریت هنری و طراحی گرافیک آلبوم موسیقی «نزدیک‌ترین سیاره» (اولین آلبوم گروه آن‌سو) به عهده هما دلورای گذاشته شد، که شامل: طراحی لوگو، آلبوم سی دی، پوستر، بنر، کارت دعوت، بروشور، تراکت و آگهی بود. سرانجام این آلبوم در پاییز ۱۳۹۴ وارد بازار شد. در ساخت آلبوم نزدیک‌ترین سیاره، از نغمه‌های مقامی و دستگاهی، در قالب فرم و هارمونی موسیقی کلاسیک استفاده شده است. همچنين، استفاده از تکنیک‌های مضرابی متنوع برگرفته از تنبور، دوتار و سه تار در مقابل تکنیک‌های کلاسیک نوازندگی پیانو را از ویژگی‌های بارز موسیقایی این مجموعه می‌توان برشمرد که حاصل همفکری و همکاری دو آهنگساز به نام‌های حسین والی و کاوه صالحی است.
هما در ارتباط با نحوه شکل گیری این پزوژه می گوید:  ایده‌ی اصلی من با الهام از نحوه‌ی تشکیل و تکامل منظومه‌ی خورشیدی شکل گرفت، هم به این دلیل که به صورت ضمنی اشاره به عنوان آلبوم داشت، و هم به جهت این که نحوه و فرایند شکل‌گیری‌اش تداعی‌کننده‌ی نوعی ریتم و ضرباهنگ موسیقایی بود، از‌این‌رو منبعی قابل اتکا و الهام‌بخش برای طراحی گرافیک این آلبوم می‌نمود. همچنین نظر به این‌که هندسه نقوش اسلامی الگویی تکرارپذیر و قابل گسترش در اختیار طراح قرار می‌دهد تا بدون محدودیت‌های اجرایی روایت‌اش را تا بی‌نهایت پیش ببرد از آن به عنوان ابزار طراحی گرافیک بهره بردم.

Untitled-1 Untitled-2 Untitled-3 Untitled-4 Untitled-5027 thoughts on “طراحی آلبوم موسیقی «نزدیک‌ترین سیاره» / هما دلورای”

  1. با سلام خدمت خانم دلواری
    کار شما خوب بود مخصوصا استفاده از اشکال هندسی که متاسفانه خیلی کم در گرافیک کشور ما استفاده می شود به عنوان پیشنهاد اگر از نقوش هندسی که مختص به فرهنگ ما است استفاده می کردید کمی بیشتر هویت ایرانی داشت مثلا از نقوش خاتم اصفهان
    باز هم خسته نباشید و پاینده باشید

  2. من امشب البوم به دستم رسید ، جا داره بگم علاوه بر این که البوم بی دریغ یک شاهکاره به تمام معناست ، طراحی لوگو ، قاب و چاپ خود دیسک هم فوق العادس ، واقعا باید تشکر کرد از خانوم هما دلورای ، مرسی از همه ی کسایی که باعث شدن این شاهکار وارد بازار بشه ، امیدوارم روزی برسه قدر این اثار رو بیشتر بدونیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.