طراحى‌هاى دوران دانشجويى در مجموعه جلدهاى کتابِ ماه / ساعد مشكى

«پروژه ی کتابِ ماه را به چند ناشر پیشنهاد داده بودم، اما هیچ کدام استقبال نکردند. سال ۹۲ در نشر مشکی تصمیم گرفتیم که پروژه را انجام دهیم و از آغاز سال ۹۳ کتاب ها را منتشر کنیم. مجموعه ی کتاب ماه، کتاب هایی است ۴۸ صفحه ای در قطع جیبی و با موضوع های متنوع که هر ماه منتشر می‌شوند.

برای طراحی جلد برخی از این کتاب ها، سراغ طراحی هایم در دوره ی دانشجویی و اندکی پس از آن رفتم. از میان آن ها طرحی را که مناسب موضوع کتاب بود جدا می کردم و پس از تغییرات و اضافه و کم کردن و طراحی عنوان، جلد را می ساختم. تجربه ی بسیار دلنشینی بود. از یک سو برای خودم دیدن و بررسی طرح هایی که نزدیک به بیست و پنج سال پیش طراحی شده بودند و از سوی دیگر استفاده ی دوباره از آن ها، بسیار جذاب بود.
کتابِ ماهِ مشکی با استقبال خوبی روبرو شد و در سال  ۹۴ هم ادامه پیدا کرد. لازم می دانم که از همکاری و تلاش خانم مهسا نظام آبادی در گردآوری و خانم فهیمه صافی در صفحه آرایی کتاب های ماه تشکر کنم»
آنچه خوانديد توضيحات «ساعد مشكى» پيرامون پروژه كتاب هاى ماه نشر مشكى بود. در ادامه مطلب، مجموعه منتخبى از جلدهاى كتاب ماه را با هم خواهيم ديد:

08  07  06  05  04  03  02  01 10 12
114 thoughts on “طراحى‌هاى دوران دانشجويى در مجموعه جلدهاى کتابِ ماه / ساعد مشكى”

  1. روزرنگ عزيز سلام /من تابحال كامنت نزاشتم اما امروز واقعا احساس كردم بايديه چيزيو بهت بگم ….. تو بى نظيرى ! اصلا نميشه تصور كرد يه روز نباشى
    انقدرحرفه اى و بى حاشيه اى كه آدم كيف ميكنه .از نظر من گرافيك ايران وارد دوران جديدى شده توسط شما
    __اين سرى مطالب هفته آخر عالى بودن امروز هم كه ديگه نور على نور ! اتودهاى بيست سال پيش استاد مشكى عزيزم ___
    _____سپاس بيكران ______
    _____عالى بمون _______

  2. دوست عزیز در کیفیت بالا و متمایز سایت روزرنگ شکی نیست اما توصیه دوستانه میکنم دست از اظهارنظرهای احساسی این شکلی بردارید. این طور رویکردها سودی نه برای شما نه برای هنر ما نداره… متاسفانه اظهارنظرهای جوزده و غیرمنطقی بسیار زیاده تو گرافیک ما… چه مثبتش چه منفیش… در همین خبر مصاحبه یکی از استاتید که به تازگی نمایشگاه تایپوگرافی داشتن دوستی کامنت گذاشته که ایشان اسطوره (!) من هستند… گرافیک ما زمانی وارد دوره جدیدی میشه که شاهد رشد واقع بینی و عقل محوری در اظهارنظرها باشیم. موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.