رنگ و طعم گذشته در طراحى هويت بصرى «كُنستانتينوپل» / ساعد مشكى 

«قسطنطنیه» برگردان عربى «کنستانتینوپل» (شهر کنستانتین) نام پیشین استانبول است که به افتخار قیصر روم -کنستانتین اول-  بدین نام نامیده شده است.
گروه کنستانتینوپل* (قسطنطنیه) يك گروه موسيقى است كه بر روی موسیقی دوران صفوی، عثمانی و به‌ویژه موسیقی بیزانس کار می‌کند. هسته‌ی اصلی اين گروه در مونترآل کانادا بوده و در گوشه و کنار جهان کنسرت‌هایی برگزار می نمايد.
«ساعد مشكى» درمورد طراحى هويت بصرى براى اين گروه مى گويد: «در طراحی هویت بصری، از ترکیب نقوش معماری و نقاشی صفوی و ایرانی با نقوش گذشته‌ی غربی استفاده کردم. ساختار قطعات موسیقی این گروه، رنگ و طعم دوران گذشته را دارد. تلاش کردم تا این طعم را به صورتی جدید ارایه نمايم. همچنين نوشته‌ی کنستانتینوپل را با استفاده از سنگ‌نگاره‌های روم باستان طراحی كردم.
نخستین پوستری بود که برای این گروه طراحی نمودم «پل پنهان» نام داشت. در طراحی این پوستر، نوشته‌ی پل پنهان را از ترکیب حروف فارسی و غربی ساختم. اما بعد از آن، ساير پوسترها را با توجه به حال و هوای هویت بصری آن ها طراحی کردم.

در ادامه، شما را به ديدن اين پروژه هويت بصرى دعوت مى‌نماييم:

CONS 01

CONS 05  CONS 02  CONS 03  CONS 04  CONS 06  CONS 07  CONS 08  CONS 09  CONS 10  CONS 10b  CONS 11  CONS 12  CONS 13  CONS 14  CONS 15  CONS 164 thoughts on “رنگ و طعم گذشته در طراحى هويت بصرى «كُنستانتينوپل» / ساعد مشكى ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.