اولین نمایشگاه طراحی گرافیک دعوتی آسیا با حضور طراحان ایرانی

اولین نمایشگاه طراحی گرافیک دعوتی آسیا، امروز ۱۹ آگست (۲۸ مرداد ماه) در موزه‌ی دایجون‌لی کره‌ی جنوبی گشایش خواهد یافت.
دبیرخانه‌ی این رویداد ۱۳۵۷ اثر از ۲۵ کشور دنیا دریافت نموده که در دو بخش مدعوین ویژه و مسابقه به نمایش در خواهد آمد.
از ایران نیز در کنار اساتید مطرح بین المللی چون الکساندر فالدین، فین نیگارد، کائو نیش، فونس هیکمن، استفان بوندی، مارتین وودتی، لئوناردو سونولی و استفان زاکمستر، محمد جمشیدی و محمد اردلانی در بخش مدعوین ویژه‌ی این رویداد حضور دارند.
سایت این رویداد در بخش مدعوین و مسابقه از  طراحان ایرانی: علی عمرانی، علیرضا عسکری فر، آرش محمدی، هادی ارجمند،سید حسن موسی‌زاده،حسین وحیدی، عیسی صادقی، لیلا قفاریان، میلاد فروزنده، میلاد آقازاده، محسن حضرتی، رضا غفاریان، رضا زواری، سید مهدی موسوی، صالح زنگانه، پیمان عرفانیا، وحید بهرامی، وحید قفاری محمد افشار، و مهدی فاتحی نام برده است که قرار است آثارشان توسط بخشی از مدعوین ویژه (فونس هاکمن، چو فانگ، الکساندر فالدین، ادوارد کهوین، اریک بروچبوی و فین نیگارد) مورد داوری قرار بگیرد.

این نمایشگاه با هدف ادغام فرهنگ شرقی، آموزش، ترویج فرهنگ آسیا، دیزاین و طراحی گرافیک آسیایی در سراسر جهان برپا می‌شود. برگزارکنندگان تلاش کرده‌اند آثار بخشی از برجسته‌ترین طراحان گرافیک آسیا را جمع‌آوری و به نمایش جهانی درآورند.
اولین نمایشگاه طراحی گرافیک دعوتی آسیا به کوشش انجمن گرافیک کره جنوبی، انجمن گرافیک چین و با حمایت اتجمن بین‌المللی مجامع طراحی و گرافیک ( ایکوگرادا) در محل موزه‌ی دایجون‌لی کره‌ی جنوبی برگزار می‌شود.

img201408162103310

20140731001501

10401990_1469591646626129_689673233458517505_n  10435901_1469633256621968_4484253759704538530_n

منبع7 thoughts on “اولین نمایشگاه طراحی گرافیک دعوتی آسیا با حضور طراحان ایرانی”

  1. با لبخند و احترام
    روزی روزگاری آقای بهرام عظیمی در مصاحبه‌ای درباره جشنواره‌های بین‌المللی کارتون، مهم‌تر از کیفیت و ارزش واقعی کار، پیگری و پشتکار را برای حضور و کسب مقام در این نمایشگاه‌ها فاکتور نتیجه‌بخش خوانده بود. در دنیای گرافیک هم مدتی‌ست این ماجرا دارد پررنگ‌ می‌شود. رفقا… خارج خوبست… ولی بعد که برمی‌گردید این طرف، از عهده چند تا سفارش برمیایید؟ چند تا مشتری را جذب و حفظ می‌کنید و حواس‌تان هست که مهم‌تر از اتفاقی که برای جنس کار داخلی و کیفیت و نوع مماشات با سفارش‌دهنده‌ها دارد می‌افتد، فضای صنفی است که دارد به سمت دوپاره شدن می‌رود؟ اجراکارها و برج‌عاج‌نشین‌ها. که البته از لحاظ اقتصادی گروه دوم در مرتبه بسیار پایین‌تری هستند. تمام عمر و انرژی‌شان رفته برای جشنواره. مانده هیچ + تدریس حق‌التدریسی در دانشگاه آزاد یا علمی کاربردی… که فرق چندانی با کلاس‌های منجوق‌دوزی و پولک‌بافی ندارد… به لحاظ انگیزه هنرجویان و خروجی حرفه‌ای (استثناها استثنا هستند) خودمان فکری به حال خودمان کنیم.

    1. شان گرافیک حرفه‌ای ایران در این نمایشگاه‌ها قابل محک‌زدن است. احساس فاصله شدیدی که در گذشته با جریان گرافیک دنیا می‌شد، رفته رفته با افتخاراتی از این دست کمتر می‌شود.

      1. حالا شوما چرا ناراحتید؟! حتما باید چندتا اسم تکرارى بیاد تا ساکت بمونید؟! نکنه فقط یه عده ی خاصی شدن نماینده گرافیک ایران وما بی خبریم، من با کامنت اول موشکلی ندارم، اما هرچیزی سرجای خودش، بله گرافیست جشنواره مثل یه ابزار دکوراتیو میمونه، برای پز دادن وقشنگی ودهن یه عده ای رو پر کردن خوبه، اما چندان کاربردی نیست، ولی اونم بهش نیازه. ایرادی نیست، حالا یکی هم بیاد یه میلیون مخاطب عام داشته باشه و هرچی شما بگین، تمومه؟ نه، چرا کارکرد جشنواره با ملیله و منجق کشی فرق نمیزااارید؟! چرا اینقدر ایرادی هستید؟ چرا از پیشترفت کسی خوشحال نمیشید؟ یه فکری به حال خودمون کنیم!!!

  2. شما باید به داشتن استعدادهای جدید و لیست بلند بالای ایرانی ها افتخار کنید، دعوت شدن افتخار می خواهد، درود به شرف تمامی طراحان دعوت شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.