تلاش برای خلاقیت و تمایز / مجموعه نشانه های فرهود مقدم (١)

طراحی نشانه با چالش های پیرامونش حوزه مورد علاقه بسیاری از طراحان گرافیک است. لوگوها در دنیای امروز موجز و پرسرعت حرکت می کنند با بیشترین اثرگذاری.
« مهمترین چالش من در طراحی یک نشانه این است که بتوانم یک کار خلاقانه و قابل دفاع همراه با رضایت سفارش دهنده و توجه به مخاطب انجام بدهم. این اصل اهمیت بسیاری دارد و نباید سلیقه شخصی طراح و حتی فضای هنری و فرمالیستی حاکم بر این موضوع باشد. در گرافیک دیزاین، می بایست به مخاطب و سفارش دهنده توجه ویژه ای داشته باشیم ولی متاسفانه در حال حاضر به این نکته پرداخته نمی شود موضوعی که برای من بسیار مهم بوده و هست. برای رسیدن به سطح کیفی مناسب، دیدن آثار طراحان بزرگ گذشته و حال، تمرین و مطالعه، تعامل با سفارش دهنده و برآورده کردن نیازها می تواند خیلی موثر باشد. به اعتقاد من یک نشانه با رعایت اصول و مبانی و استفاده درست عناصر در جای خود، ارتباط مناسب موضوع با سفارش ، خلاقیت و تمایز از سایر نشانه ها می تواند به یک نشانه موفق تبدیل شود. ضمن اینکه سادگی و قابلیت اجرا در اندازه و فضاهای گوناگون را داشته باشد و چنانچه یک نشانه نوشتاری است، خوانا و گویا برای مخاطب باشد. معمولاً اتودهایم با نرم افزار هستند هر چند نمی شود از اتود دستی غافل شد، ولی از کنار امکانات و ابزارهای نرم افزار که در اختیار طراح قرار می دهد هم نمی شود به سادگی گذشت. در طراحی یک نشانه برای رسیدن به نتیجه خوب، سرعت و دقت کار در اجرای ایده خیلی مهم است.»
« فرهود مقدم» متولد۱۳۶۳ قم است. او از جمله طراحانی است که در دوران کار حرفه ایش علاقه خاصی به طراحی نشانه دارد. در ادامه تعدادی از آثار او را می بینید.

0 copy   فرهود، نشانه شخصی طراح /۱۳۹۴

01 copy  همراه کارت هوشمند/۱۳۹۴

02 copy  اسنک لوسی/۱۳۸۸

03 copy کافه تک /۱۳۹۵
04 copy  هوداک، درب وپنجره دوجداره /۱۳۹۳

05 copy  گالری ترنج/۱۳۸۶

06 copy  ژال، محصولات لبنی /۱۳۸۹

07 copy  گلریز، محصولات بهداشتی /۱۳۸۵

08 copy  نصایح، انتشارات/۱۳۹۳

09 copy  کاغذ پارس /۱۳۹۳

10 copy  سوهان پارسی/۱۳۹۱

11 copy  شرکت نرم افزار و سخت افزار شبکه، ۱۳۹۱iNET

12 copy  کافی نت آوانای /۱۳۸۳

13 copy  رستوران های زنجیره ای سوشی /۱۳۹۳

14 copyشرکت پارس ال ای دی /۱۳۹۱15 thoughts on “تلاش برای خلاقیت و تمایز / مجموعه نشانه های فرهود مقدم (١)”

  1. سلام. با اینکه بعضی هاشون بسیار خوب هستند ولی بعضیاش هم … مثلا همین آخری به نظر دوستان استاندارده؟ اگه این نشانه ریز بشه آیا از کیفیت مناسب برخورداره؟ یا نشانه لوسی. رنگ سیاه,سفید,صورتی,صورتی تیره تر و زرد درش استفاده شده که پنج رنگه و به نظر بنده رنگ صورتی هم اصلا مناسب نیست چون باعث آرامش و خواب آلودگی میشه و تا جایی که بنده یادمه اشتها رو کم تر می کنه! یا نشانه شرکت نرم افزار و سخت افزار شبکه که شاید شبیه پوستر باشه!…. به قول آقای مجید زارع کارهای متاخرتر، «مقدم» ترند.
    با آرزوی موفقیت و سلامتی برای آقای مقدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.