انیماتور پلنگ صورتی در ۸۶ سالگی درگذشت

ریچارد ویلیامز ، انیماتور سرشناس در سن ۸۶ سالگی درگذشته است.

این انیماتور افسانه ای ۳ بار موفق به دریافت جایزه اسکار شده و او در پشت صحنه ساخت فیلم ها و انیمیشن هایی چون فیلم Who Framed Roger Rabbit (چه کسی برای راجر رابیت پاپوش دوخت؟)، ۲ قسمت فیلم Pink Panther (پلنگ صورتی) و چندین انیمیشن کلاسیک، حضور داشته است. طبق خبری که هالیوود ریپورتر منتشر کرده، ویلیامز در بریستول و در سن ۸۶ سالگی دار فانی را وداع گفته است. ویلیامز متولد شهر تورنتو در کشور کانادا است و یکی از انیماتورهای صاحب سبک و فوق العاده از شروع فعالیتش از دهه ۵۰ میلادی است که او اولین اسکارش را برای کارگردانی انیمیشن A Christmas Carol (سرود کریسمس) دریافت کرده بود.

ویلیامز همچنین ۲ جایزه اسکار دیگر برای کار روی فیلم Who Framed Roger Rabbit دریافت کرده است. او همچنین کتاب The Animator’s Survival Kit را نیز نوشته و در سال ۲۰۰۱ منتشر کرده است. هدف از نوشتن این کتاب کمک به انیماتورهای جوان و کم تجربه بود تا بتوانند به حرفه ای که به آن علاقه مند هستند، بپردازند و او در واقع یکی از الهام بخش ترین انیماتورهای صنعت ساخت انیمیشن است. ویلیامز در سال ۲۰۱۵، انیمیشن کوتاه Prologue (مقدمه) را منتشر کرد که برای ساخت این انیمیشن موفق شد نامزد دریافت جایزه اسکار و بفتا شود.One thought on “انیماتور پلنگ صورتی در ۸۶ سالگی درگذشت”

  1. طبق معمول اطلاعاتتون نصفه و غلط ئه. ریچارد ویلیامز انیماتور پلنگ صورتی نبوده بلکه فقط برای تیتراژ آغازین دو فیلم پلنگ صورتی در سالهای ۱۹۷۵ و ۱۹۷۶ این شخصیت را به صورت انیمیشن درآورده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.