انتشار پوستر سومین جشنواره ملی اسباب بازی

پوستر سومین جشنواره‌ ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری، اثری است از حسین یوزباشی که بر بازی‌های فردی و گروهی متداول در ایران اشاره دارد.

یوزباشی درباره‌ طراحی این اثر گفت: «برای طراحی پوستر این رویداد چند ایده‌ اصلی مطرح شد و تاکید بر استفاده از نشان جشنواره بود. این عنصر محوری در پوسترِ سال‌های گذشته‌ جشنواره نیز دیده می‌شود. پس از این اعلام طراحی آغاز و در نهایت دو اثر مورد بررسی قرار گرفت. دبیران جشنواره به نقد و بررسی پوسترها پرداختند تا بالاخره پوستر پایانی آماده و منتشر شد.»

یوزباشی در توضیح شیوه‌ی انتخاب اسباب‌بازی‌های به کار رفته در پوستر عنوان کرد: «برای این کار کتابی با موضوع اسباب‌بازی‌های ایرانی مورد مطالعه قرار گرفت. قرار بود این اسباب‌بازی‌ها در نسل‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته باشند و از سویی به بازی‌های فردی و گروهی اشاره کنند.»
پوستر سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی به گروه سنی مخاطبان اصلی توجه دارد. ضمن این‌که فضایی فانتزی و پرتحرک با مفهوم «بازی» را ایجاد کرده است.
شعار این دوره از جشنواره اسباب‌بازی «من هم بازی، تو هم بازی» است که در جشنواره‌ی قبل نیز مورد استفاده قرار گرفته بود.

قرار است این جشنواره از ۲۴ تا ۲۸ مرداد از ساعت ۱۴ تا ۲۲ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران پذیرای علاقمندان باشد.2 thoughts on “انتشار پوستر سومین جشنواره ملی اسباب بازی”

  1. شاد وپرتحرک ومناسب برای مخاطب کودک ودارای انرژی فعال بصری .آفرین یکی از درست ترین پوستر های کارشده اخیر .سفید خوانی وفونتش هم خوبه !(البته کمی فاصله دوخط بیشتر بودونقطه ب اسباب وی سومین جابجاتر می شدند بهتر بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.