آغاز يك ميزبانى/ كمپين هتل فرودگاهى بانك گردشگرى

مدتى است كمپين «گشايش هتل هاى بين المللى فرودگاه هاى كشور» در رسانه هاى محيطى و مطبوعاتى ديده مى شود. تاکید اصلى در اين پروژه ى تبليغاتى، بر مشخصه‌ای از اطلاع‌رسانی بود که برای مخاطب ایرانی کاملا نو و بدون ذهنیت قبلی‌ست: هتلی در دل فرودگاه!
با اين كه هتل‌های فرودگاهی در سراسر جهان شناخته‌شده و دارای جایگاه مشخصى در ذهن مخاطب هستند، در ایران برای اولین بار ساخته و معرفی می‌شوند. اين مزیت رقابتى، به نظر تيم طراحان اين كمپين آن‌قدر متمایز و دارای پتانسیل بود که بتوان در فازهای مختلف اطلاع‌رسانی و برندینگ، بر این هم‌جواری تاکید کرد.
بر همين اساس، صورت‌مساله و پیام خلاق كمپين شکل گرفت. استفاده از المانی که ضمن قابلیت کشف توسط مخاطب، از قدرت جذب و تعلیق بصری بالایی برای ماندگاری در ذهن بیننده برخوردار باشد. معمولا موفق‌ترین برخوردهای از این دست، سعی در آشنايى زدایی از تصاویر و اشیاى آشنا براى مخاطب دارند و تعریف و ارایه‌ی یک فرم و ترکیب یا يك مفهوم نو، تاثير فوق العاده اى بر روى مخاطب دارد.
«رسول خسروى» و نواب قزلباش» به عنوان مديران طراحى اين كمپين، درباره ى روند خلق آن مى گويند:
«ما خطرناک‌ترین تیغ را انتخاب کردیم! قیچی و روبان. هم‌نشینی این دو در کنار هم آن‌قدر تکراری و همه‌فهم هست که به عنوان اولین المان‌های هر مراسم آغاز به کار و گشایشی به کار گرفته شده‌اند. از طرفی ما به دنبال ایجاد فضایی بودیم که خصیصه‌ی تمایز محصول/ خدمت نسبت به رقبا را نیز از همین ابتدای امر و هم‌زمان با آغاز به فعالیت هتل، برجسته کنیم. در بررسی فرم قیچی و روبان و ترکیب‌های مختلف این دو، به نتایج جالبی رسیدیم. نتایجی که انگیزه‌ی به ثمر رسیدن و بلوغ تصویری کانسپت اولیه را در وجودمان بیشتر کرد. به دو ترکیب جدید و البته خلاقانه از هم‌نشینی قیچی و روبان که هم‌زمان بتواند تصویر هواپیما را نیز به ذهن بیننده متبادر کند رسیدیم و تصویر دوم را (که تصویر استفاده شده در اکران حال حاضر است) برگزیدیم. با تغییر زوایا و خطوط منحنی، تصویر برای رسيدن به بهترین و کوتاه‌ترین زمان کشف در ذهن بیننده پرداخت شد و به نتیجه رسید»

سفارش‌دهنده: روابط عمومی گروه مالی گردشگری
مجری طرح: شرکت تجارت بین‌الملل هم‌وطا آریا
مدیر پروژه: محمدعلی مشکیان
گروه ایده‌پردازی: سجاد ابراهیمی، رسول خسروی، ناهید عقیقیان،  نواب قزلباش
مدیر خلاقیت: نواب قزلباش
مدیر هنری: رسول خسروی
طراحی گرافیک: رسول خسروی، نواب قزلباش
مدیر هماهنگی رسانه: سحر بلغاک

Present  Newspaper  Bill Magazine  Bidge Board  Object 05 01 02  03 0418 thoughts on “آغاز يك ميزبانى/ كمپين هتل فرودگاهى بانك گردشگرى”

 1. ایده بسیار درخشان از آب درآمده، شخصا دوست داشتم مراحل رسیدن به این ایده را در پرزنتیشن ببینم. اما متاسفانه اینطور نیست و از همان آغاز خط خطی ها، ایده شکل گرفته و کامل شده و این کمی عجیبه….!

 2. طرح خوبیه
  علت کامل نبودن اتود اولیه فکر می کنم این باشه که قبلا درباره ی کانسپت کار ، گروهی فکر کردند (البته این میتونه درباره ی تگ لاین کار هم بوده باشه و بعد به خدمت گرفتن تصویر )برای همین خبری از اتود اولیه نیست و از ابتدا تصویر شکل گرفته

 3. ایده اش خوبه اما این ایده بیشتر به درد آیین گشایش یک فرودگاه میخوره نه یه هتل فرودگاهی.
  در ضمن هر چقدر ایده خوبه اجرا چندان قوی نیست. برای مثال ربان قرمز باید عکاسی میشد ولی خیلی شوق و رق و نرم افزاری شده.
  در مجموع ایده خوبیه و پیام رو هم تا حد خوبی منتقل کرده

  1. على آقا كى ميخواى دست بردارى و با اين لحن پرمدعا كامنت نذارى؟ تو اگه هنرشو دارى بگو مثلا براى هتل از چه المانى ميشه استفاده كرد كه هم گويا باشه و هم خلاصه؟
   مگه مخاطب بچه پنج ساله است كه حتما حتما هتل رو ببينه تا بفهمه آهان اين افتتاح هتله نه افتتاح فرودگاه!!!
   ضمن اينكه نوشته ها تصوير رو كامل مى كنه
   بس كن بابا يه كم دست از ايراد گرفتن بردار و به جاش تو هم بشين زحمت بكش و كار كن
   تو هنوز انقدر سواد ندارى كه بفهمى روبان عكاسى شده و نرم افزارى نيست!!! كلا فازت چيه از همه ايراد ميگيرى؟
   ———-
   مرسى روزرنگ جان عالى عالى عالى

   1. دوست عزیز
    لطفا سعی کنید به نظردهنده حمله نکنید و تا جایی که براتون امکان داره از کلمات توهین آمیز مثل «سواد نداری» استفاده نکنید.
    شما خیلی ساده میتونید روی آیکن «مخالفم» که در سمت چپ بالای هر کامنت تعبیه شده کلیک کنید و مخالفتتون رو با نظردهنده اعلام کنید
    موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.