مجموعه طراحى كاراكتر / محمد اسماعيليان  

«من زياد طراحى مى كنم. ممكن است در اواسط كار نااميد بشوم؛ اما اين را به خوبى مى دانم كه استمرار و پشتكار، نتيجه بخش است. سعى مى كنم نه صرفا خواسته سفارش دهنده، بلكه ايده ها و ذهنيات خودم را هم در حين كار ارائه دهم. براى من مهمترين نكته در طراحى كاراكتر، زنده بودن و روح داشتن شخصيت ها است تا در نهايت ارتباط خوبى با مخاطب برقرار كنند. در شروع كار، سعى مى كنم متوجه شوم كه سفرش دهنده چه رفرنسى در ذهن دارد و قرار است انيميشن به كدام سبك و سياق تكنيكى نزديك باشد. بعد شروع به جمع كردن اطلاعات در مورد آن منبع مى نمايم. شايد ابتدا به آن منبع نزديك باشم اما سعى مى كنم كم كم و با صحبت هاى متقابل با سفارش دهنده، از آن فاصله بگيرم و به ذهن خودم نزديك شوم. اين اتفاق حتما بايد رخ بدهد چرا كه در غير اين صورت، به نظر من پروژه به خوبى پيش نرفته است»

آنچه خوانديد توضيحات «محمد اسماعيليان» بود در مورد روند طراحى كاراكترهايش. محمد متولد ١٣٦٣ و فارغ التحصيل رشته گرافيك از دانشكده هنر و معمارى است. او ٦ سال است كه به صورت حرفه اى مشغول طراحى كاراكتر و همكارى با نشريات در زمينه تصويرگرى مى باشد. در ادامه همراه روزرنگ باشيد تا مجموعه طراحى هاى كاراكتر او را با هم ببينيم:

The Turquoise Gurdian copy  Pirate_fat1  Pirate_fat  Pirate_1 copy  girlc  People Of Ctity  Gaurd1 copy  akoman_guard2 copy  akoman copy  akoman_guard copy  akoman  model sheet mom  model sheet mr.zarif  characters episode  model sheet ghodrat  Mobile Game Character Test_ Red Cube  character Test For Animation_Dr_sheet  character test  Mobile Game Character Test _ golobo  character For Animation13 thoughts on “مجموعه طراحى كاراكتر / محمد اسماعيليان  ”

 1. محمد اسماعیلیان غیر از اینکه خیلی با‌سلیقه و خوش‌فکره، تو سبک‌های مختلف کار می‌کنه و کار‌های متنوع دیگه‌ای هم داره که تو این پست نیستن. و بنظر من چیزی که کارش رو از کار طراح‌ها و تصویر‌گر‌های ایرانی یکم متمایز میکنه اینه که فقط قدرت‌نمایی تکنیک و طراحی نمیکنه و از نظر ایده هم کاراش در سطح خوبیه. یعنی کارهایی داره که بخاطر فضا‌سازی و ایده‌پردازی میشه یه اثر مستقل محسوبشون کرد. چیزی که من بشخصه تو طراح‌های ایرانی کمتر می‌بینم.
  مطمعنم و امیدوارم خیلی خیلی موفق بشه.

 2. غیر از تنوع تو سبک ودیزاین و خلاقیت وپویایی تو طراحیِ تیپ و شخصیت ، بسیار کاربردی و با وسواس طراحی شدن که فکر میکنم خیلی مهمه و تو نتیجه کار ( انیمیشن یا هر مدیا دیگه ای) تاثیر زیادی داره.یعنی اینکه مشخصه به محدودیت های اجرایی تو مراحل بعدی فکر شده ، دغدغه ای که میتونه نتیجه ی کار رو به کانسپت و ایده ی طراح نزدیکتر کنه ، اتفاقی که کمتر تو پروژه های داخلی می افته.
  ممنون از محمد اسماعیلیان و روزرنگ

 3. شايد من خيلى كم سوادم چون مثله اينكه اساتيد و دوستان پسنديدن اين طراحيارو ولى به عقيده من اين كارها آدم رو بياد اثاره ديزنى و انيميشن هاى ژاپنى ميندازه و كمتر خلاقيتى توش خرج شده //////ميبخشيد اگر نظرم منفيه 🙂

 4. ممکنه این طراحی ها مربوط به یک پروژه سفارشی باشه که طراح ناگزیر بوده باب میل سفارش دهنده عمل کنه در این صورت بحثی نیست.در غیر این حالت انچه میبینم صرفا کلیشه ای است از شخصیت های والت دیزنی و فاقد ایده و نواوری.

 5. سلام من از کاراکترهای شما خیلی خوشم اومدبهتون تبریک میگم ، من هم به نوعی همکار شما محسوب می شوم و خیلی دوست داشتم که در این زمینه ها می تونستیم باهم مشورت داشته باشیم اما نمیدونم که از طریق چه پل ارتباطی باشه ممنون میشم اگه فرصت داشته باشید
  k_z92@yahoo.com

 6. خيلى خفن // اونهايى كه نقد منفى ميكنن سواد زيادى درمورد سفرشهاى طراحى كاراكترندارن كه اگه داشتن انقدر راحت حرف نميزدن كه اله و بله // افرين بر محمد اسماعيليان // حرفه اى و ماهرانه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.