۸ فونت مورد نیاز که هر استودیوی دیزاین باید داشته باشد

استفاده از حروف لاتین در طراحی گرافیک و گرایش‌های مختلف آن گریز ناپذیر است. نوع نوشتار و یا فونت، تاثیر بسزایی در طراحی دارد و انتخاب فونت مناسب و بازی با آن، یکی از هنرهای طراحی است. امروز، ۸ فونت لاتین جذاب را معرفی خواهیم نمود که هر استودیوی دیزاین باید آنها را داشه باشد. اگر شما یکی از این فونت‌ها را برای طراحی خود انتخاب نموده و کار خود را با آن شروع کنید مطمئن هستیم که طراحی‌های زیبایی را با استفاده از این فونت‌ها ارائه خواهید داد. با هم نگاهی به این فونت‌ها داشته باشیم:

‏Helvetica Neue: یکی از محبوب‌ ترین فونت‌ها می‌باشد که توسط Max Miedinger طراحی شده است. این تایپ‌فیس بخشی جدایی ناپذیر از دنیای گرافیک و چاپ است و جزو استانداردترین از نظر فرم و انواع است. در واقع برای هر نوع ارتباطی از آن استفاده می‌شود.

helvetica
‏FF Din: یک تایپوگرافی پیشرفته است که توسط طراح نماد هلندی البرت ژان پل، طراحی شده است. این فونت برای استفاده در تبلیغات، بسته بندی، سرمقاله، لوگو، نام ‌های تجاری و طراحی وب مناسب است.

ffdin
‏Brandon Printed: بر اساس فونت مشهور Brandon Grotesque طراحی شده است که در استایل‌های گوناگون ساده، قدیمی، شبیه چاپ و همراه با سایه می‌باشد. همچنین دارای ۹۵ شکل خاص مانند پیکان، خطوط هندسی، اعداد، ستاره و … نیز می‌باشد.

bradon
‏Museo Slab: همتای کاملی برای فونت Museo Sans می‌باشد. یک فونت از نوع Slab serif اما قدرتمندتر از آن.

slab
‏Quickpen: یک نوع فونت معمول و سبک‌بار از حروف که برای انتقال حسی از اعتماد به نفس و همینطور شبیه دست نوشته‌های سریع با قلم طراحی یا براش، طراحی شده است.

quick

‏Miller: یک فونت تاریخی که برای روزنامه، کتاب، مجله و دیگر کاربردهای شرکتی توصیه می‌شود که توسط Matthew Carter طراحی شده است.

MillerDisplay
‏Frutiger: فونتی مناسب برای بیشتر کاربردها و آژانس‌های تبلیغاتی، با کیفیت جهانی. این فونت توسط Adrian Frutiger برای توسعه سیستم علامتها طراحی شده است.

frutiger
‏Core Circus: یک فونت لایه لایه‌ای است که از ۷ لایه افکت ۳ بعدی، ۸ لایه افکت ۲ بعدی و یک لایه افکت سایه تشکیل شده است. حروف بزرگ و کوچک این فونت با ویژگی‌های خاصی از هم جدا شده‌اند. این فونت برای استفاده در عنوان طرح جلد کتاب ها، تیتر ها، لوگوتایپ و دیگر تایپوگرافی‌ها مناسب است.

core
منبع7 thoughts on “۸ فونت مورد نیاز که هر استودیوی دیزاین باید داشته باشد”

  1. چرا؟!؟!
   شما اگه مطالب بهتری دارین منتشرش کنید…!
   جای اینقد نق نق کردن قر زدن بهتره کمک کنید تا مطالب هر چه بهتری رو در سایتهای داخلی ببینیم…
   بین وبسایتهای داخلی روزرنگ جایگاه خیلی ویژه ای داره…چون جزو محدود سایتهایی هست که همیشه به روزه و مدیریت فعالی داره…!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.