گزارش تصویری از نمایشگاه ویترین

پروژه «ویترین» شامل برگزاری نمایشگاه و رونمایی از کتاب “مروری تاریخی بر طراحی جلد کتاب در ایران” که حاصل دو سال تلاش پریسا تشکری و مجید کاشانی است، در خانه هنرمندان ایران در حال برگزاری می‌باشد. نمایشگاه ویترین عصر روز پنج شنبه، ۲۹ خرداد با حضور مجید سرسنگی، مدیرعامل خانه هنرمندان و هنرمندانی چون: قباد شیوا، ابراهیم حقیقی، امیر اثباتی، مجید اخوان، امرالله فرهادی، سیف‌الله صمدیان، ناصر تقوایی، سعید پورصمیمی، کورش پارسانژاد، مجید عباسی، علی رشیدی “رئیس انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران” ، طراحان، ناشران و علاقه‌مندان کلید خورد. این پروژه شامل دو بخش؛ مروری تاریخی بر طراحی‌های جلد کتاب از ابتدا تا کنون و نیز آثار صد طراح ایرانی متعلق به ۳۵ سال اخیر است. خلق شده اند، شناسایی کرده و در مرحله بعد با دعوت از سه طراح گرافیک شناخته شده شامل قباد شیوا، ابراهیم حقیقی و ساعد مشکی به انتخاب آثار ۱۰۰ طراح مدعو پرداختند که در نهایت ۵۳۴ اثر برگزیده شد. حاصل این تحقیق و فعالیت‌ دوساله علاوه بر نمایشگاه، کتابی است که به دو زبان فارسی و انگلیسی از سوی انتشارات فرهنگسرای میردشتی و با همکاری نشر هنرنو منتشر شده است.

در بخش اول این کتاب، مقالاتی پژوهشی از آیدین آغداشلو، محمدرضا ریاضی، ابراهیم حقیقی، بیژن صیفوری، حسن کیاییان و استیون هلر با رویکرد “بررسی تاریخچه طراحی جلدکتاب در ایران از دوران باستان تا امروز” مورد بررسی قرار گرفته و در بخش دوم طرح جلدهای برگزیده ای که در طول سال های ۱۳۵۷ تا۱۳۹۲ طراحی شده اند، نمایش داده شده است.

علاقه مندان برای بازدید از نمایشگاه «ویترین» می توانند هر روز از ساعت ۱۵ الی ۲۱ به خانه هنرمندان ایران، گالری ممیز واقع در خیابان ایران‌شهر مراجعه کنند. کتاب ویترین در طول مدت این نمایشگاه با تخفیف ویژه از سوی ناشر عرضه می‌شود.

_MG_0530  _MG_0539  _MG_0733 copy
_MG_5823  _MG_5946  _MG_6123  _MG_7502  Dr Sarsangi  Ejraee namayeshgah  esbati+shiva  Farhadi  Haghighi  Parisa & Majid  پریساتشکری ومجیدکاشانی

Samadian  Taghvaee

 

عکس ها از:
چنگیز جلایر
آرش هاشم پور
هومن خسروی


One thought on “گزارش تصویری از نمایشگاه ویترین”

  1. با سلام
    نمایشگاه بسیار خوبی بود
    باید به استاد نجابتی، استاد موسی زاده، استاد معزی، استاد ملایی تبریک گفت بابت حضور در این نمایشگاه و بخاطر آثار خوبشون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.