گرافیک محیطی، راهی آسان برای کشف مفهوم مسیریابی / Sourajit Sengupta

طراحی گرافیک محیطی (EGD) پذیرای بسیاری از رشته های طراحی از جمله گرافیک، معماری، طراحی داخلی و طراحی صنعتی است که همه این رشته‌ها براساس جنبه‌های بصری مسیریابی، برقراری ارتباط با مخاطب به وسیله اطلاعات تصوبرى و شکل دادن به ایده هایی برای تجربه رابطه کاربرى با مخاطبان، ارتباط مستقیم و موثرى دارند.

علامت هایی که براى نمایش مقصد در اماکن و ساختمان هاى عمومى طراحى شده‌اند نمونه‌اى از مفهوم مسیریابى به واسطه گرافیک محیطى مى باشد. علامت‌های مختص مسیریابی اغلب در بیمارستان‌ها و مراکز شهرها استفاده می‌شود و به راحتی می توان آن‌ها را در راهروها و یا در لابی‌ها نصب نمود. بسیاری از علامت‌های مسیریابی از فلش های ناوبری بهره می‌جویند و جهت‌های لازم برای یافتن یک مسیر از یک محل به سمت مقصد مورد نظر را نشان می‌دهند. معمولا از نقشه‌ها به عنوان مرجع استفاده می‌شود. این پروژه، یک پروژه مسیریابی و طراحی علامت برای مجتمع های تجاری برای تقویت تجربه سراسری است که توسط سوراجیت سانگاپتا (Sourajit Sengupta) ، متولد ۱۹۸۹ در هند، انجام شده است. همراه ما باشید تا به تماشای تصاویر این پروژه برویم:گرافیک محیطی-روزرنگ (2)
گرافیک محیطی-روزرنگ (4)  گرافیک محیطی-روزرنگ (5)  گرافیک محیطی-روزرنگ (8) گرافیک محیطی-روزرنگ (9) گرافیک محیطی-روزرنگ (12) گرافیک محیطی-روزرنگ (6)  گرافیک محیطی-روزرنگ (7)  

گرافیک محیطی-روزرنگ (10) گرافیک محیطی-روزرنگ (11)
گرافیک محیطی-روزرنگ (13)  گرافیک محیطی-روزرنگ (14)  گرافیک محیطی-روزرنگ (15)  گرافیک محیطی-روزرنگ (16)  icons  گرافیک محیطی-روزرنگ گرافیک محیطی-روزرنگ (1)
منبعOne thought on “گرافیک محیطی، راهی آسان برای کشف مفهوم مسیریابی / Sourajit Sengupta”

  1. به مجتمع تجاری کوروش در تهران مراجعه کنید، دقیقا همین گرافیک محیطی رو برای راهنمایی مردم استفاده کرده !!! هیچکسم هیچی نمیتونه بگه که جناب طراح حداقل رنگها و یا متریال مورد استفادتو عوض میکردی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.