کارگاه تصویرگری «شخصیت‌پردازی هندسی» با حضور تصویرگر ایتالیایی

کارگاه تصویرگری «شخصیت‌پردازی هندسی» و چهارمین دوره مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری با حضور «فیلیپ جوردانو»، تصویرگر ایتالیایی فردا و پس فردا در تهران برگزار می‌شود.

این کارگاه با همکاری موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و انجمن تصویرگران ایران و با حضور بیست نفر از تصویرگران ایرانی با هدف آشنا شدن با گونه‌ای از تصویرگری کتاب‌های تصویری بر اساس شیوه شخصی تصویرگر، در محل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی در روزهای پنج‌شنبه و جمعه (۱۷-۱۶ آذرماه) برگزار می‌شود.

فیلیپ جوردانو، زاده ایتالیا و مقیم ژاپن، از تصویرگران برجسته کتاب، نشریات، انیمیشن و اسباب‌بازی است که شهرت جهانی دارد و کتاب‌های او به زبان‌های مختلف و توسط ناشران گوناگون در سراسر جهان منتشر شده است. در سال‌های گذشته او برنده جوایز متعددی درزمینهٔ تصویرگری شده است که از آن جمله می‌توان به مدال نقره انجمن تصویرگران آمریکا (۲۰۱۴)، جایزه بین‌المللی تصویرگری نمایشگاه کتاب بلونیای ایتالیا (۲۰۱۰)، جایزه نمایشگاه تصویرگری ایلوستراره پرتغال (۲۰۰۹)، فیگور فیوچر فرانسه (۲۰۰۸) اشاره کرد.

از دیگر برنامه‌های جوردانو در مدت حضور در ایران، برگزاری کارگاه مشترک با تصویرگران گیلانی دربخش جنبی سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان گیلان، سخنرانی دردانشگاه‌های گیلان و دانشگاه هنر تهران است. همچنین اولین جلسه از چهارمین دوره کارگاه خلق کتاب تصویری در روزهای پنجشنبه (۱۶ آذرماه) از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۸:۳۰ و جمعه (۱۷ آذرماه) از ساعت ۱۳ تا ۱۶ در محل سالن اجتماعات موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران (تالار زنده یاد علی عاشوری) با حضور تصویرگرانی که از طریق فراخوان عمومی انتخاب شده و با حضور وی برگزار می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.