چشمه جادو / زهرا محمدنژاد

« “چشمه جادو” عنوان داستانی از داستان های هزار و یک شب است. پروژه ای شخصی که سال ۹۲ و با مداد انجامش دادم. طلسم و جادو، کلید واژه های این داستان هستند.
عنصر سنجاق قفلی تداعی کننده این دو واژه در من بود. به همین علت است که در فضاسازی از سنجاق قفلی استفاده کرده ام. به عقیده من یک تصویرگر در عین حال که جهان تخیل خود را وارد تصاویرش می کند، باید به متن نیز وفادار باشد.

این پروژه به دلیل ويژگی های تکنیکی اش حدود یک سال زمان برد و به نظرم می تواند برای مخاطبان سالهای پایان دبستان مناسب باشد. نکته دیگر اینکه مخاطبان در مواجهه با این کارها معمولا می گویند: خیلی ظريف و با حوصله اجرا شده، ایده جالبی دارد و یا با سنجاق قفلی برخورد متفاوتی شده و… اما چیزی که خودم فکر می کنم در آثارم وجود دارد، عشق به تصویرگری است.»
” زهرا محمدنژاد” متولد ۱۳۶۸ عضوپیوسته انجمن تصویرگران ایران، کارشناس ارشد تصویرسازی از دانشکده هنر و معماری است. او نماینده ایران در ورک شاپ بین المللی تصویرسازی براتیسلاوا۲۰۱۷ هم بوده است.7 thoughts on “چشمه جادو / زهرا محمدنژاد”

  1. سلام
    تکنیک استفاده شده عالیه و استفاده از سنجاق ایده نو و جالبی بود برام.
    فقط به نظرتون اگر از رنگ در هر پلان در حد محدود (یک رنگ) برای رساندن مفهوم استفاده میشد جالبتر میشد؟
    به امید موفقیت های بیشتر برای شما

  2. من کار سوم و پنجمو بیشتر دوس داشتم، توی بعضی کارا جا داشت ترکیب بندی بهترم باشه…و همینطور کمی رنگ مشخصا بعضی جاها میومد شاید بد نمیشد…در کل کاره خوبی شده.احسنت

  3. کار بسیار زیبا و دل انگیز.زهران جان خوشحالم که همکلاسی موفقی چون تو داشتم .به امید موفقیت های روز افزون

  4. زهرا جان چقدر ابتکار چقدر نوآوری .. چقدر قوی در طراحی .. !!! اوه تو زهرا جان با این نوع دیدی که به اشیاء داری خیلی نقاشی خواهی داشت .. خیلی خیلی زیاد ایده های مختلف داری که هنوز خلق نکردی … من این بازی هوشمندانه و جاندار تورو با سنجاق قفلی خیلی دوست دارم .. گاهی کاریکاتوریستهای حرفه ای از این فن برای بیان حالتهای شخصی فرد با محیط اطراف از تکنیک دیداری تو استفاده می کنند .. که البته باید بگم که تو یک گرافیست بسیار قدرتمند و نقاش حرفه ای هستی که سبکهای رئالیست رو پشت سر گذاشته و می تونه به راحتی از بستر ایده های رمانتیک ؛ آثار خیلی ساده اما خیلی معنادار خلق کنه .. خیلی کار داری زهرا خیلی خیلی زیاد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.