پـلـشـت‌های فرشید منفرد!

طراحى کاراکتر شاخه‌اى‌ست که احتیاج به ذهنى پویا و آفریننده دارد. ذهنى قادر به تصویرسازى دقیق و تجسمی خلاق!
به عنوان طراح شخصیت شما مى‌بایست از مسایل زیادى اطلاع داشته باشید و بدانید که باید چه پارامترهایى را رعایت کنید تا یک کاراکتر مناسب و جذاب خلق کنید.
هرچقدر شما به عنوان هنرمند صاحب سبک تر باشید این مسئله تاثیر بیشترى در خلق شخصیت و بخشیدن هویت به آن دارد.

در دنیاى هنر مدرن، طراحى کاراکتر سهم بزرگ و اثرگذارى در ساختار اثر و شکل دادن به هویت بصرى آن دارد. خواه این مقوله انیمیشن باشد، خواه تصویرسازى و خواه گرافیک به معناى گسترده‌اش.
رعایت اصول زیبایى شناختى، توجه به جزئیات، برقرارى ارتباط مخاطب با کاراکتر و درک صحیح از تمامى این موارد نکات مهمى ست که طراحان کاراکتر باید به آن توجه داشته باشند.

فرشید منفرد طراح جوان و خوش‌ذوق متولد ١٣۶٢ فوق لیسانس تصویرسازى دارد و ده سال است که به طور حرفه‌اى در زمینه‌ى گرافیک، تصویرسازى و انیمیشن فعالیت دارد.
فرشید تا به حال چندین نمایشگاه موفق گروهى و انفرادى داشته و کارهایش در نشریات مختلف ایرانى و خارجى چاپ شده. او در حال حاضر مدیریت قسمت موشن‌گرافیک اژانس تبلیغاتى ٣۶٠ درجه را بر عهده دارد.
طرح هاى او جذاب، شاخص و داراى هویت گرافیکى‌ست که بیانگر سبک شخصى خالق خود هستند.
در ادامه مجموعه اى از طراحى‌هاى کاراکتر او را که به «پلشت» شناخته شده است را با هم مى‌بینیم:

4Monkeys

AN
Rabbits

e2  Characterselfie01H  SBZ 02
 Music    tt1  Sketch


17 thoughts on “پـلـشـت‌های فرشید منفرد!”

 1. خیلى خوبن اما مشخصا به کار یک طراح ایرانى نمى خورن. منظورم اینه که اصلا از المان هاى سنتى و ایرانى هیچ اثرى درش نیست و مى شه براى هر طراحى از هر کشور دیگه اى هم باشه!

  1. لطفا انقدر زود قضاوت نکنید کارهاى دیگه این طراح رو هم ببینین اتفاقا کارهاى زیادى با کانسبتى که شما گفتین داره.خودم شخصا یک نمایشگاه ازش دیدم که کارهاش تم مینیاتور و نقاشى ایرانى داشت و بسیار هم جالب بود.

 2. شما کارهات رو بذار ما ببینیم!
  کارهاى فرشید منفرد عالین خیلى خوب بود مرسى از روزرنگ
  ضمنا حتما باید گل و مرغ و مینیاتور توش باشه تا ایرانى بشه؟؟!

 3. موافقم. المان های فرهنگ ایرانی نداره کارای ایشون. ولی حس خوبی به آدم می ده. خشونت و ظرافت در هم آمیختن. نمی دونم. ینی همه ی کارای هنری حتما باید فرهنگ ما رو هم نشون بدن؟ چرا ما با کارهامون فرهنگ سازی نکنیم؟

  1. نوشین جان مى خواستم مثبت بدم اشتباهى منفى دادم. من هم کاملا با شما موافقم.بله به نظر من هم کارهاش ایرانى به اون معنا نیست(به معناى وجود المان هاى شرقى و سنتى) اما این لزوما بد نیست چون به قول شما خود آثار مى تونن فرهنگ ساز باشن. به نظر من هم استفاده ى دم دستى و مزورانه از بته جقه و ابر و بادو کاشیکارى و خوشنویسى و … کار رو ایرانى نمى کنه (بماند که حجم بالایى از طراحان از بنام گرفته تا دانشجو متقلبانه از متریال هاى ایرانى استفاده مى کنند تا بتونن برچسب ایرانى به کارهاشون بزنن) من کارها رو دوست داشتم و به نظرم بسیار حرفه اى طراحى شدن. ذهن و قلم قوى طراح رو میشه با دیدن کارهاش حس کرد و چى بهتر از این؟

 4. ما وقتی طراحی کاراکتر یا استیکر انجام میدیم به نظر من کاراکتر با حفظ هویت سازمانی و بصریش باید بتونه همه حالات روحی و جسمانی اعم از خوشحالی ناراحتی -عشق-و عصبانیت و خشونت رو بازگو باشه به نظر من این پلشت ها حتی موقع خنده هم عصبین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.