هویت بصری در طراحی جلد کتاب / حسن موسی زاده

« وقتی فضای آشفته و نابسامان بصری و دیداری در گرایش‌ها و جامعه زیاد و غیرقابل تحمل می‌شود هویت بصری مستقل و سالم می‌تواند جایگاه‌ها را تعریف و مرزبندی ها را مشخص تر برای کاربر بکند.

توجه ویژه و جایگاه دادن در فضاهای رسانه‌ای مانند سایت روز رنگ در پررنگ کردن مقوله هویت بصری در جامعه و جا انداختن آن از اتفاقات مثبت چند سال اخیر بود. همچنین هویت بصری چند سالی است که در جامعه سفارش دهندگان و طراحان جایگاه خود را پیدا کرده و شکل های متفاوت آن از جمله در طراحی کتاب نیز پررنگ تر دیده می شود.

طراحی یونیفرم و هویت بصری برای یک ناشر و یا یک مجموعه عناوین مشخص کتاب علاوه برای راهنمایی سریع کاربری، به شناسایی هویت مجموعه سرعت می‌بخشد و ارتباط سریع در فضای الان فاکتور بسیار مهمی برای دنیای کسب و کار می باشد.

این دو مجموعه کتاب برای «انتشارات آیین فطرت» طی مدت یک سال طراحی و منتشر شده است؛ یک بخش با عنوان «من دیگر ما» با عناوین فرعی و بخش دوم با هویت و یونیفرمی متفاوت برای کتاب‌های ادبی طراحی شده است.»

 

 

 

کتاب‌های ادبی..

پروژه دیگری از حسن موسی زاده در روزرنگ را اینجا ببینید.8 thoughts on “هویت بصری در طراحی جلد کتاب / حسن موسی زاده”

  1. سلام و عرض ادب.. عالی.. کاش نقش هویت بصری رو در تمام کتاب نمایش میدادید… از جمله دیزاین عطف، پشت جلد و یونیفرم داخل و سرصفحات… تشکر

  2. با سلام و خداقوت به آقای موسی زاده عزیز و همۀ اعضای سایت روزرنگ
    به عنوان ناشر کتابایی که آقای موسی زاده زحمت مدیریت هنری و طراحی جلداشون رو کشیدن دوست باید بگم::
    بعد از گذشت یه سال و اندی از ورود این آثار به بازار کتاب، همه بچه های انتشارات این رو فهمیدن که قوت هویت بصری یه کتاب چه قدر می تونه تو جذب مخاطب مؤثر باشه. اگه بپذیریم که طرح جلد اولین نقطۀ ارتباط مخاطب با یه کتابه، اون وقته که به اهمّیت ویژۀ اون پی می بریم. مخاطبای ما تو هر سطحی با این طرحا ارتباط ویژه‌ای برقرار کردن. حتّی بچّه‌های کوچیکی که مخاطب کتاب هم نبودن، از طرحا خوششون اومد. این طرحا ثابت کرد که می شه برا مخاطبی که سوادگرافیکی نداره، بدون این که از اصول گرافیکی تخطی کنی، طرحی رو بزنی که بتونه به بهترین شکل باهاش ارتباط برقرار کنه. من معتقدم یه گرافیست قبل از کار کردن برای مردم باید بپذیره مردم اگه سوادگرافیکی ندارن ولی قضاوتشون در بارۀ اثری که اصول گرافیکی رو با هنرمندی هرچه تمام‌تر رعایت کرده، خیلی متفاوت از اثریه که صرفا به ترکیب شکلا با هم دیگه پرداخته.
    به هر حال از آقای موسی زاده بابت حوصله‌ای که برا بیش از ۴۰ عنوان از کتابای انتشارات آیین فطرت به خرج دادن، تشکر ویژه می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.