همه جا با شما / آرمان ضرغام

« هر سال با نزدیک شدن به ایام نمایشگاه تلکام در اوایل مهر ماه شرکت های گوناگون به طراحی آرت ورک هایی برای یادآوری قدمت، کیفیت و اطلاع رسانی سرویس های جدید خود به مخاطبانش می پردازند. امسال نیز شرکت مخابرات تهران با شعار “همه جا با شما” این اجازه را به طراحان دادند تا با ارائه پیشنهادات خود حضور پر رنگ تری ایفا کنند.
این شرکت نیاز به تبلیغی فاخر و متفاوت نسبت به سایر رقبا داشت، تبلیغی که میان تمامی گرافیک های دیجیتالی شلوغ حاضر در نمایشگاه، قدرتمند عمل کند. غالبا فضای برگزاری نمایشگاه ها پر است از شلوغی بصری رسانه ها. همین شلوغی هاست که ناگهان یک سکوت، یک آرامش دیداری از پس یک کار نظر را به خود معطوف می کند.

ایده پردازی این آگهی ها به چند مرحله مهم تقسیم می شود:
اول انتخاب عناصر طبیعت به عنوان پایه کلی کار و راه حلی درست برای انتقال آرامش و سکوت حاصل از تجربه های دیداری مخاطب. در مرحله دوم، استفاده از عناصری که بتواند یک شروع و نتیجه گیری را برای مخاطب یک کمپین به دنبال داشته باشد و مهمتر از همه انتخاب عناصری از طبیعت که علاوه بر ایجاد ارتباط بین مشبه، وجه شبه و مشبه به، بتواند با فرم سیم تلفن به عنوان یک نماد مشترک از مخابرات در تمامی آرت ورک ها همخوانی فرمی ایجاد کند. وقتی بار انتقال پیام در قسمت ایده پردازی سنگین می شود، بهتر است در اجرا به همان اندازه فشار بصری برای مخاطب کم شود. در نتیجه در این آگهی ها، سادگی اجرایی به مراتب بهتر عمل می کرد.»

آرمان ضرغام» متولد۱۳۶۷ و فارغ التحصیل ارتباط تصویری از دانشگاه هنر است. حدود ۱۰ سال است که به صورت حرفه ای در فضای گرافیک تجاری و به خصوص کمپین های محیطی مشغول کار است.

4 5 6 7 9 10 117 thoughts on “همه جا با شما / آرمان ضرغام”

 1. ایده پردازى و اجرا خوب و زیباست،
  فقط یک مورد به نظر میاد:
  این دیزاین مینیمال از سیم تلفن رو ممکنه مخاطب ایرانى نتونه درک کنه و انتقال پیام ناقص بمونه…
  شاید اگر پیچ و تابى داشت بیشتر از این حالتِ خشک گویا بود…
  بهر حال خسته نباشى آرمان جان.

 2. همه چی عااالیه…..
  اما این که از شباهت این عناصر با سیم تلفن استفاده شده یه کم طول میکشه تا متوجهش بشیم……البته این خودش میتونه یه نکته ی مثبت باعث درگیری ذهن باشه..

  بکگراند خاکستری هم خییلی مناسب بود ..

  واقعا ایــــــــول!

 3. همه چیز این طرح عالیه ولی من نمیتونم درک کنم که دولت بپذیره اینجور کار هارو و چجوری پذیرفته. اوج خلاقیتی که میشه براشون گذاشت و اون هم درصدش پایننه قبول کنن اینه که بری توی صفحه مثلا ۴۵ سایت freepik یه طرح دانلود کنی بزنی براشون. واقعا هستند کسایی که شعورشون انقدر بالا باشه و تو مراکز دولتی باشن و اینقدرررر مینیمالیستی و مفهومی کار بزنی براشون؟؟

 4. سلام. خسته نباشید. به نظرم خیلی مینیمال و عالیه. فقط یک نکته برام جای سوال داشت، که ضخامت خطوط در کار “به رهایی پرواز … با شما” که نمادی از پرندگان بوده از کار “به استقامت کوه … با شما” بیشتر هستش در حالی که باید برعکس می‌بود. خوب پرنده باید با خطوط نازک‌تر کار بشه که سبکی و بی وزنی رو برسونه و کوه با خطوط ضخیم‌تر که استقامت و سختی رو برسونه و وقتی کاراتون کنار هم قرار گرفته می‌شه این نازکی و ضخامت خطوط خودش رو بیشتر هم نشون میده!!
  با تشکر از شما و روزرنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.