نمایشگاه گزیده آثار دوسالانه تصویرگری نامی ۲۰۱۷

گزیده‎ای از آثار جشنواره بین‎المللی تصویرگری کتاب کودک جزیره نامی کره جنوبی ۲۰۱۷ در نگارخانه لاله به نمایش در  خواهد آمد.

نمایشگاه حاضر شامل آثار برنده جایزه بزرگ، جایزه جزیره طلایی، جایزه جزیره سبز، جایزه جزیره بنفش و برندگان تشویقی ایرانی ۲۰۱۷ و آثار نوشین صفاخو (برنده جایزه جزیره طلایی ۲۰۱۳)، حسن عامه‌کن (برنده جایزه جزیره سبز ۲۰۱۵) است.

جشنواره نامی، با هدف فراهم آوردن فرصتی برای تصویرگران برای ارائه آثارشان در سطح بین‌المللی و تشویق تصویرگران به آفرینش کتاب‌های تصویری با ارزش برای کودکان، برگزار می‎شود که پنج داور شامل جونکو یوکوتا، استاد ادبیات کودکان در دانشگاه ملی لوییس شیکاگو، زهره قایینی، مدیر موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و رئیس هیئت داوران جایزه هانس کریستین اندرسن در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ از ایران، راجر ملو، تصویرگر و برنده جایزه هانس کریستین اندرسن در بخش تصویر ۲۰۱۲ از برزیل، آناستازیا آرخیپوا، تصویرگر و رئیس انجمن تصویرگران و نویسندگان روسیه و یوسف اسماعیل، تصویرگر و برنده جازه بزرگ نوما ۱۹۹۶ از مالزی به شکل ثابت این رقابت را داوری کرده‌اند و علاوه بر آنها هر ساله داورانی به شکل مهمان به داوران این مجموعه می پیوندند.

در سال ۲۰۱۷، جایزه بزرگ (نشان این رقابت به همراه ۱۰ هزار دلار) برای یک نفر، جایزه جزیره طلایی (نشان این رقابت به همراه ۵ هزار دلار آمریکا) برای دو نفر، جایزه جزیره سبز (نشان این رقابت به همراه ۲ هزار دلار آمریکا) برای پنج نفر و جایزه جزیره بنفش (نشان این رقابت به همراه گواهینامه) برای ده نفر به برندگان اعطا شد.

نوشین صفاخو (برنده جایزه جزیره طلایی ۲۰۱۳)، حسن عامه‌کن (برنده جایزه جزیره سبز ۲۰۱۵) و امیر شعبانی‎پور (برنده جایزه جزیره سبز ۲۰۱۷) برندگان ایرانی این رقابت بوده‌اند. همچنین نازلی تحویلی و راشین خیریه در سال ۲۰۱۳، آذر تیموری، یکتا جبلی، علی دالوند، رضا دالوند، ملیکا سعیدا، علی عامه‌کن، نرگس محمدی و زهرا محمدنژاد در سال ۲۰۱۵ و محمد برنگی، راشین خیریه، رضا دالوند، مجید ذاکری، پگاه درخشان رکنی، نوشین صفاخو، ریحانه کاشانیان، فرشته نجفی و فاطمه نخعی در سال ۲۰۱۷) در فهرست نهایی آن قرارگرفته‌اند.

این نمایشگاه که با همکاری انجمن تصویرگران ایران گردآوری شده است، روز جمعه ۲۲ دی ماه ۱۳۹۶ از ساعت ۱۶ تا ۲۰ با نمایش ۵۲ اثر از ۳۴ هنرمند در نگارخانه لاله گشایش می‎یابد و از ۲۳ دی تا ۳ بهمن ماه از ساعت ٩ تا ١٣ و ١٤ تا ١٨ به روی بازدیدکنندگان گشوده خواهد بود.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.