نمایشگاه گروهی چاپگران جوان در نگارخانه لاله

نمایشگاه گروهی چاپگران جوان با آثاری از ۱۷ هنرمند فعال در عرصه چاپ دستی روز جمعه ۳ آذر۱۳۹۶ ساعت ۱۶تا۲۰ در نگارخانه لاله افتتاح می‌‏شود.

در مقدمه برپایی این نمایشگاه آمده است : « امروزه تکنیک های چاپ دستی، ابزار تحلیلی دقیقی را در اختیار هنرمند قرار می دهد که می توان از طریق آن مرزهای وسیعی از خلاقیت را به نمایش درآورد. فراتر اینکه تغییرات خلاقانه در حین انجام پروسه های متعدد چاپ دستی، امکان آفرینش آثار با کاراکترهای انحصاری را به هنرمند خواهد داد، تکثیر آثار در نسخه های متعدد و محدود نیز یکی از ویژگی های منحصر به فرد هنر چاپ دستی است. این قالب هنری به لحاظ تکنیکی و نحوه به کارگیری در عرصه معاصر باز تعریف می شود و این پتانسیل را دارد که همچون مدیوم های جدید رویکردی بینامتنی داشته باشد و از این لحاظ برخلاف آنچه که در تعریف سنتی بر آن تحمیل شده بسیار مدیوم قابل انعطافی است. کوشش هنرمندان و متخصصان چاپگر در ایران، کاربرد چاپ دستی در هنر معاصر و برگزاری نمایشگاه ها و کارگاه های آزاد تخصصی در یک دهه ی اخیر بیش از پیش در بر اهمیت و توجه به این قالب هنری افزوده است. اما همچنان حرکت کندی داشته است.»

نگارخانه لاله در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله قرار دارد.One thought on “نمایشگاه گروهی چاپگران جوان در نگارخانه لاله”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.