نشانه‌ها ونشانه نوشته‌های فارسی / حامد حکیمی

پروژه امروز به مجموعه‌ای از نشانه‌های “حامد حکیمی” اختصاص دارد که تلاش نموده با استفاده از قابلیت‌های حروف فارسی، فضاهای متفاوتی خلق کند.

حامد حکیمی متولد ۱۳۶۵ و کارشناس گرافیک دانشگاه آزاد اسلامی، عضو انجمن طراحان گرافیک ایران و از اعضای موسس مدرسه سیلک ایران است. او درباره‌ی مسیر انجام پروژه‌هایش می‌گوید: «به عنوان یک طراح، هیچ‌وقت برایم اهمیتی نداشته که چه نوع سفارشی می‌پذیرم. البته نه به این معنا که هر سفارشی را در حوزه دیزاین قبول می‌کنم، بلکه منظورم این است که تلاش می‌کنم از عهده هر پروژه‌ای در این رشته برآیم و بتوانم راحت آن را به سرانجام برسانم. برای من این مساله بسیار مهم است که وقتی برای یک مجموعه هنری دیزاین می‌کنم و هم‌زمان سفارش طراحی لوگوی یک کارخانه را می‌گیرم، هر دو را درست و اصولی انجام دهم.
مجموعه‌ی حال حاضر چند نشان قدیمی و تعدادی از کارهای جدید من در سال‌های ۹۴ و ۹۵ می‌باشد که تجربه‌هایی در اشل سفارش مشتریان مختلف است.»




21 thoughts on “نشانه‌ها ونشانه نوشته‌های فارسی / حامد حکیمی”

 1. سلام با عرض خسته نباشید خدمت شما برادر گرامی در کارهای حضرتعالی ابداع و الهام درستی نمیبینم و در layout و ترکیب بندی برخی کارها فاصله ها به درستی رعایت نشده در برخی موارد نیز حالت فرم مد نظر گم شده و از دست رفته است
  دلیل اینکه بنده نقد میکنم و ایراد میگیرم اینه که اگر بیایم اینجا و به به و چه چه کنیم فایده ای به حال دوستمون نداره
  به امید پیشرفت روزافزون حضرت عالی
  با تشکر

  1. با عرض خسته نباشید به دوست هنرمندمون و تبریک برای استعداد بسیار عالیشون .. منم موافقم … با نقد راه پیشرفت بهتر باز میشه. البته نقد منصفانه.
   از لحاظ خلاقیت و تکنیک اجرا بنظرم کارها چیزی کم و کسر ندارند و هر چند برخی بنظر کمی تکراری میان ولی قابل اغماض هست… ولی نکته ای که در برخی کارها میشه دید عدم رعایت نکاتی هست که باعث میشه کاربرد یک لوگو محدود بشه .. مثل استفاده از فونت نسبتا ریز یا خطوط بسیار نازک که در صورت کوچک شدن لوگو یا چاپ نامناسب از دست میرن… یا شلوغی نسبتا زیاد و تعدد کارکترها در صورتیکه لوگو در حد امکان باید مختصر باشد… یا مثلا استفاده از رنگ و افکتهای بلندینگ لایر ( مثل لوگو دوران یا عکاسی) .. با این تفکر که این لوگو فقط برای نت یا فلان جا هست مخالفم. چون بهرحال هر موسسه کوچکی ممکنه روزی تبدیل به یک امپراطوری بشه ! مثالش هم زیاده… مگر اینکه این لوگو فقط برای یک امر خاص و مدت محدود باشه.
   استفاده از خوشنویسی خط شکسته نستعلیق برای لوگو بسیار کار خوبی هست ولی بشرطیکه با دانش خوشنویسی کلاسیک انجام بشه. استفاده از نوعی خط شکسته که ایرادات محتوایی بسیار دارد هم به شخصیت خط لطمه میزنه و هم به کار شما.
   لذت بردم از دیدن آثارتون . بامید موفقیت هر چه بیشتر شما .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.