نشانه‌های زندگی / تورج صابری وند

مجموعه آثار جدید « تورج صابری‌وند» به ارتباط علائم راهنمایی و رانندگی و موضوعات مختلف زندگی می پردازد: «چیزی که این روزها به آن مینیمال می‌گوییم دیگر هیچ ربطی به مینیمالیسم دهه ۶۰ ندارد. آن‌ها به دنبال حذف معنا از کارهایشان بودند در حالیکه ما مینیمالیست‌های امروزی، به دنبال حذف المان‌های غیرضروری از کارهایمان هستیم. ممکن است کارهای مینیمالیستی ما پر از معنا یا خالی از آن باشد. این مجموعه به دنبال معنا دادن به تابلوهایی که هر روز دور و برمان می‌بینیم، هستم. در حالت معمول، این تابلوها فقط پیام‌ها و هشدارهای ساده‌ای در مورد محیط اطرافمان می‌دهند و هیچ معنای عمیقی ندارند. با حذف رنگ‌ها که کمکی به معنا نمی‌کردند حذف و اسامی جدیدی برای تابلوها انتخاب شد. با اسم‌های جدید آن‌ها معنا گرفتند، از این جهت است که با مینی‌مالیسم پیشین در تناقض قرار می گیرند.»

 18 thoughts on “نشانه‌های زندگی / تورج صابری وند”

 1. به نظرم این کارها هنوز به تکامل نرسیدن، استفاده از نمادهاى اشنا خوبه اما هیچ تغییر و یا اتفاقى تو تصاریر نیفتاده در حالیکه قابلیت اینکارو داشتن. تصاویر، بدون شرح و اون نوشته همونى هستن که هستن! و این براى بک ایده خوب کمه، خیلى هم کمه.

 2. به نظرم پروژه ای نبود که بخواد تو روزرنگ منتشر بشه. بیشتر یه سری پست اینستاگرامی از روی تفنن و اوقات بیکاری به نظر میان
  بهتره وزن پروژه هایی که در روزرنگ منتشر میشه حفظ باشه
  با تشکر

 3. دقیقا مثل بعضی نقاشای امروزی که یه خط راست نمیتونن بکشن بعد میرن اکسپرسیو کار میکنن؛
  میخوان حرف بزرگی بزنن اما ناتوانند. با این ناتوانی دست و پنجه نرم میکنن و آخر سر بهش میگن سبک.
  این سایت هم چیزی بیشتر از این نمونه آثار نیاز نداره
  آقای صابری وند فقط در نوشتن و نقد بسیار قهارند.

 4. تورج صابری وند صاحب فکر، نظر و اندیشه است. ایشون تا اینکه یک گرافیست بزرگ باشند؛ یک فعال اجتماعی بزرگ است. فکر نکنم که دنبال آرتیست بازی و پوز دادن کارهای هنریشون باشند و همچین هدفی هم ندارد، اگراینچنین بود راه دیگری را انتخاب می کرد.
  موفق باشی دوست خوبم تورج عزیز و همیشه با ایده هایت بدرخشی.

 5. دوستانی ک نقد کردن به نظرم بیشتر تصویرگری رو میشناسن تا گرافیکو
  نوآوری گرافیکی تو رنگ و لعاب نیس دوستان تو رسوندن معنیه
  به نظر من تنها نقد موجود اینه که میشد از زبان فارسی استفاده کرد…یه فونت خوب و قوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.