موزیلا لوگوی خود را به moz://a تغییر داد!

موزیلا حدود شش ماه پیش اعلام کرد قصد دارد آینده این شرکت را به دست کاربرانش رقم بزند. حالا در اولین اقدام شاهد تغییر لوگو و تایپ‌فیس این شرکت به moz://a هستیم.
شرکت موزیلا که سازنده و توسعه‌دهنده مرورگر محبوب فایرفاکس محسوب می‌شود اخیراً از میان وردمارک‌های ارسال شده علاقمندان یک گزینه جالب را انتخاب کرده تا لوگوی آن را پس از تغییرات نهایی طراحان تشکیل دهد. این لوگو که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید در ابتدا بسیار ساده بود و از نوشتار slab serif با فونت Courier ساخته شده بود. اما نکته جالب و هوشمندانه این طراحی جایگزین کردن ill در Mozilla با //: است که بخشی از هر آدرس اینترنتی را تشکیل می‌دهد. برای شرکتی که استفاده و توسعه اینترنت هدف آن محسوب می‌شود این طراحی ایده‌آل است و به همین دلیل موزیلا این طرح را برنده اعلام کرده است.

موزلا سپس این تغییرات را رسماً اعلام کرد و با تغییر فونت آن به فونت جدید به نام Zilla که توسط شرکت هلندی Typotheque طراحی شده آن را اختصاصی‌تر هم کرده است. به گفته موزیلا فونت جدید Zilla مثل اکثر محصولات این شرکت آزاد و رایگان خواهد بود. نکته جالب دیگر در مورد رنگ آبی در لوگوی جدید هم افکت انتخاب کردن متون در مرورگرهای نسبتاً قدیمی است که ایده‌ای بسیار هوشمندانه به نظر می‌رسد.

منبع4 thoughts on “موزیلا لوگوی خود را به moz://a تغییر داد!”

  1. این کد از نظر اشکال و خطوط خیلی بده ولی اولویت اصلی موزیلا، جامعه برنامه نویسی هستن که در توسعه و دوام این شرکت سهیم هستن:
    moz که حروف مختصر نام شرکته؛
    //: که نمادی از آدرس اینترنتی و مرورگر محسوب میشه؛
    a هم در ادامه حروف قبل میتونه نمادی از تگ لینک در صفحات وب محسوب میشه.
    همه اینها در کنار رنگ آبی مختص به لینک، یک نماد مفهومی و دوست داشتنی محسوب میشه برای همه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.