لیبل‌های جدید پپسی با استفاده از سبک‌های هنری

در فوریه ۲۰۱۷ شرکت پپسی خط تولید بطری آب آشامیدنی با کیفیتی عالی تحت عنوان «LIFEWTR» را راه اندازی کرد؛ آبی که ph (پ هاش) آن به واسطه الکترولیت‌ها متعادل شده بود.

بطری‌های استفاده شده در پروژه «LIFEWTR» شفاف بودند و در خلق لیبل‌های جدید از آثار هنرمندان نو ظهور با پیشینه هنر آبستره، طراحی گرافیک، هنر خیابانی و عکاسی استفاده شده بود.

ست کافمن (Seth Kaufman)  مدیر ارشد بازاریابی نوشیدنی‌های پپسی در آمریکای شمالی می گوید: «ما معتقدیم لیبل سهم بزرگی از یک برند را در اختیار دارد و تلاش می کنیم به واسطه این فرصت موجود از طریق روش‌های خلاق با مشتریان‌مان ارتباط برقرار کنیم».

لیبل‌های این پروژه توسط شرکت تولیدی Constantia Flexibles تامین می‌شود و با همکاری شرکت پپسی با استفاده از مواد لیبل BOPP (فیلم‌های پلی‌پروپیلن) هنر در جریان زندگی وارد خواهد شد. همچنین شرکت CF برای دستیابی به کیفیتی عالی در چاپ از دستگاه چاپ ۱۲ رنگ استفاده کرده است.

برند LIFEWTR لیبل‌های جدید را در سه سری اجرا کرده است (اگر تمایل به شناخت هنرمندان این پروژه دارید می توانید از Shazam app استفاده کنید) اولین سری از کارها مربوط به آثار Jason Woodside در مقیاس بزرگ، نقاشی دیواری های هنرمندان سبک Momo و هنرمندان فراتر از اقیانوس اطلس Craig & Karl هستند؛ سری دوم آثار به خانم ها تمرکز دارد و در برگیرنده کارهای Lynnie Z با پالت های رنگ جسورانه و شخصیت های کاریزماتیک است، Adrienne Gaither هنرمندی که با آبستره های هندسی شناخته می شود و Trudy Benson هنرمند سبک آبستره که آثارش الهام گرفته از نرم افزارهای برداری قدیمی است و در نهایت سومین سری از آثار روی مُد تمرکز دارد و اینکه چگونه طراحان با ایده های خود هنر در حال تغییر را به جریان زندگی ما وارد می کنند.

هنرمندان ما در این پروژه لیبل سنتی بطری را به شاهکاری بی نظیر تبدیل کرده‌اند و با خلاقیت آن را به اصل برند ارتباط داده‌اند. Brad Jakeman رییس گروه جهانی نوشیدنی های پپسی اظهار داشته است:« هدف این برند کمک به هنرمندان نو ظهور، ایجاد محبوبیت و ورود آنها به فرهنگ عامه (Popular culture) است ».

این لیبل‌ها  برای نسل‌ها منبع الهام و بخش مهمی از تصور هنرمندان خواهد بود. پپسی امیدوار است لیبل‌ها نقش قدرتمندی را در زمانی که رسانه‌های اجتماعی فرهنگ محور هستند و به واسطه راه های الهام بخش با مخاطبان ارتباط برقرار می کند ایفا کند.

مقاله از packagingeurope.com
ترجمه از علیرضا قراگزلودیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.