لذت طراحى / حمید بهرامی

«مجموعه‌ی حاضر جزو طراحی‌های آزاد من است که معمولا آخر هفته ها و در زمان‌های خارج از کار روزانه طراحی ‌می‌شوند.

مهم‌ترین هدفی که در اجرای طراحی مد نظرم است خود عمل طراحی کردن است؛ عملی که انجامش برای من حس لذت بخشی از تمرکز را بوجود می‌آورد، صرف نظر از اینکه در دل این عمل طراحانه مفهوم یا ماهیتی معنایی شکل بگیرد یا خیر.

معمولا به موضوعاتی که در دل خودشان یک پارادوکس را جا داده باشند و به مفاهیم کلی زندگی انسانی و ریشه های روابط اجتماعی بپردازند علاقمندم.

تکنیک مورد علاقه‌ام طراحی با مداد، اتود روی کاغذ پرینت یا قلم و مرکب روی کاغذهای بافت دار با گرم بالاست و بیشتر وقتی موضوعی ذهنم را درگیر می‌کند طراحی می‌کنم.
وقتی با تلفن حرف می زنم یا سر جلسه نشستم ترجیح می‌دهم کاغذی را خط خطی کنم و از طراحی کردن گلهای فانتزی، فرم‌های اسپیرال و تابلوهای جهت نما لذت می‌برم.»

حمید بهرامی، فارغ التحصیل رشته نقاشی از دانشگاه هنر تهران است که از سال ۱۳۸۷به امریکا مهاجرت کرده است. برنده بهترین فیلم انیمیشن خارجی از گردهمایی سالانه اسیفای آتلانتا ۲۰۰۸، کسب عنوان اثر برگزیده و مدال برنز از جشنواره یومیوری شیمبون سال ۱۹۹۴ ژاپن و برنده بهترین فیلم ایرانی از پنجمین دوسالانه بین المللی انیمیشن تهران ۱۳۸۶ بخشی از افتخارات وی است. بهرامی در حال حاضر به عنوان طراح مفهومی همکاری خود را با برخی شرکتهای تولید انیمیشن در امریکا ادامه می‌دهد.8 thoughts on “لذت طراحى / حمید بهرامی”

  1. حمید بهرامی رو از زمان دانشگاه می شناسم، همیشه یکی از بهترین طراحان ایرانی بوده، چه زمانی که کارتون و کاریکاتور کار می کرد چه زمانی که انیمیشن و چه حالا که با این تغییری که در سبک و سیاق کارهاش پدید اومده، نشون میده تومسیر درستی داره قدم برمیداره…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.