قلم نرگس خاتون

« تایپ فیس خاتون از دسته تایپ‌های نمایشی و اوت لاین است که دارای خاصیت نمایش در تبلیغات محیطی و بسته‌بندی محصولات است. طراحی خاص کاراکترها و اوت لاین بودن این حروف فضای زیادی را برای ایجاد تغییرات مناسب، هم در فضای بیرونی و هم در فضای محصور در کلمات  فراهم کرده است تا با خلاقیت طراح در استفاده از این حروف به نتیجه دلخواه رسید.

ارتباط بین خاتون و تصویر سازی از مهم‌ترین خصوصیات این تایپ است تا جایی که یکپارچگی تصویر در کنار کاراکترهای پویا و شیرین خاتون حس خوب و دلپذیری به مخاطب خود می‌دهد.

در بحث کرنینگ حروف (فاصله گذاری) خاتون به شکل خاصی عمل می‌کند و با توجه به اوت لاین بودن آن بدون ضربه زدن به خواندن هر حرف، برای یکپارچگی و استحکام کلمات، کاراکترهای تشکیل دهنده  کلمات را به هم می‌چسباند و فقط کلمات هستند که از هم فاصله می‌گیرند.

حروف ترکیبی و حروف جایگزین طراحی شده برای این فونت امکان تایپ جذاب‌تری در اختیار طراح قرار می دهد تا در نهایت طرح‌های اثرگذارتری داشته باشد… .»

علی اصغر بازگیر متولد خرم آباد و دارای مدرک کارشناسی گرافیک است.

بیشتر ببینید:  تایپ‌فیس آرامش


13 thoughts on “قلم نرگس خاتون”

  1. خلاقانه اما متاسفانه ضریب خوانایی خوبی برای بیننده نداره به این معنی که راحت و سریع خوانده نمی شه و به مکث نیاز داره . این باعث خواهد شد که اثرگذاری این فونت در حد طراحی لوگو یا اصتفاده به صورت کلمات مفرد یا نهایتا دوگانه بیشتر استفاده شود. امیدورام از این نکات نرنجیده باشید چون رویکرد فقط کمک به طراح محترم اثر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.