فكس دات آى آر، بر فراز ابرها / فلت مد

«فکس اینترنتی» پروژه جديد موشن گرافيك گروه فلت مد مى باشد كه امروز قصد معرفى آن را داريم. اين تيزر تبليغاتى درباره سیستمی است که در عین مهیا کردن امکان دریافت و ارسال فکس با استفاده از اینترنت، اشکالات فکس قدیمی را برطرف نموده و دسترسی آسانی را برای کاربر ایجاد می کند.
«افشين گلدرانى» كارگردان اثر مى گويد: «اولین کاری که باید انجام می دادیم پیاده کردن اطلاعات و محتوای بدست آمده بر مبنای بیان مساله و حل مشکل بود. ما یک تنالیته از رنگ های روشن را بررسى کردیم که با توجه به شعار: «فکس دات آی آر، بر فراز ابرها» انتخاب شد.
سپس سعى كرديم در فرآيند تصویرسازی با استفاده از کاراکترها تصاویر جالبی ارايه کنیم. البته تغییراتی که در مرحله آخر کار نسبت به دکوپاژ داستان انجام شد -مثل تغییر رنگ بعضی پلان ها- کمک شایانی به بهتر شدن ارتباط تصاویر کرد.
در مرحله مدل سازى، تکسچر دهی از اهمیت بالایی برخوردار مى باشد. چرا كه مى بايست گرافيك مدل های سه بعدی، در زمینه دو بعدی به صورت متناسبى خود را نشان دهد. از آنجا که پیشتر، نمونه های ضعیفی از انجام این فرآیند را در کارهای دیگر دیده بودیم، سعی کردیم که این اتفاق برای پروژه ما نیفتد.
براى مثال با اینکه شما تنها در ثانیه ای ریختن کاغذها و یا افتادن گوشی تلفن همراه را می بینید -به دليل ارتباط پیچیده برای انجام این حرکات- زمان و مهارت زیادی برای بدست آمدن این صحنه ها صرف می شود. مثلا برای بدست آوردن صحنه ی ریختن کاغذها روی زمین، حدود ۱۰۰ بار و از زوایای مختلف کاغذها را روی زمین ریختیم تا در نهایت حرکتی که مد نظر ما بود ایجاد شود. همینطور برای افتادن گوشی های موبایل و دستگاه فکس هم این مراحل انجام شد. زمان مورد نیاز برای انجام این پروژه یک ماه و مدت زمان انیمیت کردن آن حدودا دو هفته به طول انجاميد»
در ادامه شما را به ديدن اين پروژه دعوت مى كنيم:

motion graphic (7)  motion graphic (8)  motion graphic (4)  motion graphic (5)  motion graphic (6)  motion graphic (1)  motion graphic (2)  motion graphic (3)  motion graphic (14)  motion graphic (11)  motion graphic (12)  motion graphic (13)  motion graphic (9)  motion graphic (10)  motion graphic9 thoughts on “فكس دات آى آر، بر فراز ابرها / فلت مد”

 1. خوب بود ولى نه اونقدر كه خوشون فكر ميكنن ! >>> اين قسمت حرف اقاى كارگردان اصلا خوب نيست و از روزرنگ هم توقع نميرفت اينرو منتشر كنه>> نمونه هاى ضعيفى كه پيشتر ديده بوديم…
  خب مشكل از شماست كه كاراى خوب رو نديدين!!! توى همين سايت تو قسمت موشن گرافيك كارهاى بسيار عالى و درجه يكى هست كه اينكار در مقابلش كم مياره. مثل كار اخر عليرضا ميرهادى يا موشن هاى فرشيد منفرد //. اين حرف و اصلا اين تفكر كاملا اشتباهه —- مراقب شيوه فكر كردنمون باشيم بخصوص درباره ديگر همكاران

  1. اتفاقا کارهای خوبی دیدم چه داخلی چه خارجی ! از اونجا که در بعضی از کارها دیدم و دیدید که از مدل سه بعدی استفاده کردن و اصلا جالب نبوده من سعی داشتم این اتفاق برای کار ما نیوفته ، حالا شما چرا انقدر ناراحتید و سنگ دیگران رو به سینه مزنید رو نمیدونم کاش حداقل اسمتون رو مینوشتید !!! موفق باشید

   1. اين دوستان جوان و كم تجربه هستن دوست جان .. از ادبياتشون هم مشخصه … اما به نسبت تجربه و سن و سال كار خوبى شده بايد تشويقشون كرد كه ادامه بدن …

 2. عزیزان، فقط هر نظری راجع به قوت یا ضعف اثر خلق شده دارید، بیان کنید؛ نه چیز دیگه
  میشه با لحن بهتری هم عنوان کرد.
  هراثری اینجا قرار داده میشه قطعاً بخاطرش زحمت کشیده شده
  اگر قوتی در کار دیده میشه باید تحسین بشه و اگر احیاناً ضعفی هم هست با دیدگاه های شما باید برطرف بشه.
  این توهین و بی حرمتی های افراد تو سایت روزرنگ دیگه چه معنایی داره؟؟!!!
  اگر شخصی اثری رو میپسنده باید تشویق کنه و اگر مورد پسندش نیست باز میتونه تشویق کنه و ایراد کار رو مؤدبانه عنوان کنه. که به صاحب اثر و زحمتی که کشیده برنخوره.
  ممنون از همه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.