فتوکلاژهاى سال نو / میثم اشعرى 

«من به تکنیک فتومونتاژ و فتوکلاژ بسیار علاقمندم و وقتی با این روش تصویرسازی می کنم احساس خوبی دارم. از سال ١٣٨۵ تصمیم گرفتم هر سال یک کارت پستال با موضوع همان سال طراحی کنم و به دوستانم هدیه بدهم. اولین سال هم سال سگ بود. برای این کار یک سری لوازم فرسوده و قدیمی جمع کردم و با کیفیت بالا اسکن کردم. مشکلات متعددى براى خلق این کار پیش رویم قرار گرفت. مثلا اینکه دو تا دستگاه اسکنر سوزاندم!

من  برای طراحى هر کاراکتر به وسایل با دقت نگاه کرده و از دل آن چیزی خلق می کردم. سعی‌ام این بود که تا جایى که میشود سراغ وسایل جدیدى نروم و فقط از همان ها استفاده کنم. بعد از آماده سازی کاراکتر به صورت سیاه و سفید، به آن رنگ می دادم تا حس شاداب تری پیدا کند. همیشه و بدون استثنا به دلیل مشغله کاری در آخرین روز سال و ظرف مدت ۲ تا ۳ ساعت کار را اجرا می کنم. از ۱۲ سالی که به نام حیوانات مختلف نامگذارى شده؛ ۱۱ سال را طراحى کرده ام و فقط یک سال دیگر باقى مانده تا این پروژه تکمیل شود. تصمیم دارم برای دور دوم این پروژه را ادامه بدهم؛ البته با یک فضاى متفاوت. عنوان سال ها از سال ۸۵: سگ، خوک، موش، گاو، ببر، خرگوش، نهنگ، مار، اسب، گوسفند، میمون»

توضیحات «میثم اشعرى» طراح گرافیک را در مورد پروژه فتومونتاژ سال نو خواندید. میثم متولد ١٣۶٠ است و در حال حاضر رییس گروه طراحان گرافیک استان قم مى باشد. او بیشتر از پانزده سال است که در زمینه مدیریت هنرى، طراحى گرافیک و عکاسی فعالیت مى کند.
در ادامه، مجموعه طرح هاى او را براى پروژه فتومونتاژ سال نو خواهیم دید:

meisam ashari - Happy new year 94  meisam ashari - Happy new year 93  meisam ashari - Happy new year 92 +  meisam ashari - Happy new year 91 +  meisam ashari - happy new year 90 +  meisam ashari - happy new year 89 +  meisam ashari - happy new year 88 +  meisam ashari - happy new year 87 +  meisam ashari - happy new year 86 +  meisam ashari - happy new year 85 +  ContactSheet-001


5 thoughts on “فتوکلاژهاى سال نو / میثم اشعرى ”

  1. واقعا باید به شما احسنت گفت. اینکه یازده ساله دارید این پروژه رو ادامه میدید و باز هم برای دور دومش انگیزه دارید. سن من از شما بیشتره و یازده سال پیش خودم با شما از زمین تا آسمون فرق میکنه. ممنون بابت این پشتکارتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.