«عروسک چینی بابا» فینالیست جشنواره استرالیا شد

انیمیشن «عروسک چینی بابا» بعنوان نماینده ایران فینالیست بهترین فیلم کوتاه ششمین جشنواره جهانی فیلم پارسی استرالیا شد و شهر سیدنی ۱۶ تا ۱۹ مرداد میزبان این فیلم خواهد بود.

انیمیشن «عروسک چینی بابا» ساخته علی زارع قنات نوی که اقتباسی آزاد از داستان کوتاه عروسک چینی بابا نوشته هوشنگ گلشیری است به روایت دختری می پردازد که زندانی و کشته شدن پدر نویسنده اش را بوسیله عروسک های مادرش بازگو می کند . این انیمیشن طی سه سال طراحی و ساخته شده است . سبک انیمیشن فیلم ، روتوسکوپی و دو بعدی است که برای اولین بار با چنین حجمی در ایران به اجرا درآمده است

این فیلم که از محصولات مدرسه کارگاهی سینما شیراز به شمار می رود در جشنواره بین المللی ریودوژانیرو در کشور برزیل ، در کشور اسپانیا ، جشنواره بین المللی فیلم سبز و بوسان در کشور کره جنوبی ، جشنواره بین المللی فیلم انیمیشن آتن در کشور یونان و …… بوده و در بیش از ۲۸۰ جشنواره به عنوان نماینده ایران حضور داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی زارع قنات نوی نویسنده و کارگردان انیمیشن «عروسک چینی بابا» که متولد ۱۳۵۹ و دانش آموخته مدرسه فیلم برلین دارای نشان درجه هنری(کارشناسی کارگردانی انیمیشن) است.

منبعپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.