طراحی نشانه نوشتاری و تصویری برای چیزکیک «چیزتک»

«چیزتک یک محصول خانگی است که در تعداد محدود برای عرضه در کافه ها تولید می شود. هدف اصلی در طراحی این نشانه نوشته، انتقال حس صمیمیت و تاکید بر دست ساز بودن و خانگی بودن محصول بود. به همین منظور در نوشتار آن از حروف دست نویس با فرم های دوار استفاده شد؛ همچنین سعی شد فرم حروف با اعمال کنتراست ضخامتی، اغراق شده و فانتزی به نظر برسند که بیشتر در حروف “چـ ک ر ” شاهد آن هستیم.

محصولات چیزتک شامل سه لایه بیسکوییتی، پنیر خامه ای و کاور میوه ای و شکلاتی هستند؛ به همین خاطر سه رنگ سفید، نارنجی و مکمل آن سورمه‌ای در کل نشانه ( تصویر و تایپ) چرخیده است. رنگ نارنجی را در بسیاری از نشانه های مواد غذایی دیده ایمغ اما استفاده از رنگ سورمه ای تا حدی غیر معمول بود و می بایست در تناسب درستی نسبت به رنگ نارنجی بکار برده می شد.»

مجید شاه بداغی کارشناس ارتباط تصویری و مدیر هنری Quick Studio است.2 thoughts on “طراحی نشانه نوشتاری و تصویری برای چیزکیک «چیزتک»”

  1. وقتی میخوام دست ساز بودن محصولی رو نشون بدیم استدلال استفاده از فونت دستنویس درست نیست ولی ایجاد حس صمیمیت چرا میشه به کار برد

  2. خسته نباشید
    با توجه به اهداف پروژه و کانسپتی که بهش اشاره کردین (محدود بودن، خانگی و دست ساز) به نظرم هیچ کدام از این مفاهیم در این کار دیده نمیشه بنابراین شاید بهتر بود به المان های خانگی، نوستالژی و خاطره انگیر هم فکر می‌کردین که مطمئنا المان ها و دیزاین کدهای متمایز زیادی وجود داشت که بشه خانگی و دست ساز بودن رو به مخاطب انتقال داد.
    آروزی درخشش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.