طراحی لوگو با الهام از طبیعت


« طراحی لوگو و بطری‌های شیشه‌ای شرکت نوشیدنی Gueda عنوان پروژه‌ای است که آن را بر عهده داشته‌ام. این شرکت  توسط دو مهندس کشاورزی اداره می‌شود که فرآیند کاشت محصولات و تولید نوشیدنی‌های طبیعی را در دستور کار خود قرار داده‌اند؛ 
بر مبنای این سفارش لوگوی Gueda با الهام از الهه کشاورزی که به همین نام است طراحی شد.

این فرآیند شامل مراحل مختلف و گسترده‌ای از قبیل هماهنگی رنگ، نسبت‌های طلایی، طراحی نقش مایه، طراحی فانتزی نوشیدنی‌ها، طراحی اتمسفر نوشیدنی در آشپزخانه و …. بود.

لوگو با الهام از اسطوره Gueda ساخته شد که الهه کشاورزی، غلات و نمادی از باروری است.
در اساطیر آمده است که Gueda با کشف گندم و شخم زدن زمین با گاو آهن و کاشت و مراقبت از بذر، کشاورزی را به انسان هدیه داد.

در بخش ابتدایی فرآیند طراحی، لوگو هر قسمت (از گندم‌ها و صورت اسطوره که باید به بهترین شکل ممکن اجرا می‌شد) را به صورت مجزا طراحی کردم؛  

از آنجایی که ایده شکل گیری این مجموعه از طبیعی بودن و از طبیعت الهام گرفته شده بود تصمیم گرفتم برای تمام طراحی‌ها از دایره‌های تناسب‌های طلایی استفاده کنم.

استفاده از تناسب‌های طلایی این امکان را در اختیار من قرار داد تا با هماهنگی و تعادل بسیار زیادی لوگو را طراحی کنم.

بعد از آن به بررسی و مطالعه بر روی انتخاب رنگ‌ها و تایپو گرافی پرداختم و پس از حاصل شدن نتیجه مطلوب، این مجموعه در نرم افزارهای فتوشاپ و ایلستریتور اصلاح و اجرای نهایی شد. 
تمام مراحل اجرایی پروژه با نگاه به طبیعت و الهام از طبیعت طراحی شد و در تمامی مراحل این دیدگاه بسیار اهمیت داشت و براساس این الهام گیری از طبیعت طرح ها تولید می‌شد (از تناسبات طلایی تا رنگهای استفاده شده در طراحی).

دستیابی به یک راهکار مینیمال از هدف‌های دیگر من در این پروژه بود و این چالش بسیار جذابی بود خصوصا در بازاری که تمام بسته‌بندی‌های نوشیدنی ها باید پرجزییات باشد (از تایپوگرافی‌ها و آیکون‌ها و دیگر اطلاعات موجود)  و در نهایت سادگی سخت‌ترین وظیفه این پروژه بود که من از نتیجه آن خوشحالم.»

برونو مورِنی (Bruno Moreni) طراح گرافیک برزیلی و ساکن دوبلین ایرلند است.2 thoughts on “طراحی لوگو با الهام از طبیعت”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.