طراحی در قرنطینه ؛ جوکر

« جوکر به معنی دلقک است که باعث خنداندن دیگران می‌شود؛ البته این روزها معنایش تغییر کرده و به کسی که دروغ میگه و یا هرکار دیگه ای به‌ جز خنداندن مردم انجام میده می گن!!
وقتی تو ایام قرنطینه فیلم جوکررا دیدم می‌خواستم ببینم میتونم گریم کاراکتر اصلی رو روی هرعکسی اجرا کنم یا نه؛
به خاطر همین عکسهایی را انتخاب کردم که همه آنها را بشناسند.
ایده کار پس از دیدن فیلم جوکر به ذهنم رسید که طراحی آن از ابتدا تا انتها دو روز طول کشید. البته یه چالش خیلی مهم هم داشتم و اون طبیعی نشون دادن کار بود که به نظر خودم شباهت این کار با کاراکتر اصلی فیلم جوکرازعناصری است که باعث متمایز شدن این کار با بقیه آثار شده است. من در قرنطینه طراحی می‌کنم شما چطور؟»

احسان قاسمی نیا، متولد ۱۳۶۲ و دارای مدرک کارشناس ارشد گرافیک است.5 thoughts on “طراحی در قرنطینه ؛ جوکر”

  1. بدم میاد از جماعت نون به نرخ روز خور . دروغگو تر از حضرات حکومتی خودمون نداریم . از بالا گرفته تا پایین. یکی ازونارو هم کار میکردی مومن. ثواب داشت…
    روز رنگ عزیز اینجا رو سیاسی نکن و این دلقک بازیارو در نیار. خط فکری سیاسی من با گردانندگان روزرنگ همسو نیست اما مطالب هنری رو دنبال می کنم. لطفن خرابش نکنید.

    1. برادرجان این همه همه‌مون از همه‌چیز زندگی‌مون و از همه اتفاقات دنیامون ناراضی هستیم. این پست چه نقطه‌ی عطفی توی زندگی‌تون ایجاد کرده که شلوغش می‌کنین؟ برادر اسم این کار نون به نرخ روز خوری نیست. ولی من احساس می‌کنم رگ غیرت شما واسه سوژه‌ی نقاشی‌هایی که شده باد کرده نه واسه سوژه‌هایی که جاشون خالیه!

  2. کارها به لحاظ اجرا واقعا خوب هستند و تمیز اما طراح به لحاظ مفهوم جوکر قدری دچار اشتباه فاحش شده است در اصل جوکر مقابل این دیکتاتورها می ایسته و این دیکتاتورها جوکر نیستند!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.