طراحی جلد و جعبه رمان «پیرمرد و دریا»

روز رنگ قصد دارد با هدف معرفى پروژه‌هاى حرفه‌اى سایتى پروژه محور باشد. در این راستا بخشى را براى معرفى مجموعه آثار موفق دانشجویى و کانسپت اختصاص خواهیم داد. پروژه‌هایى که تحت نظارت اساتید هنر، دیزاین و گرافیک به نتیجه رسیده‌اند. این آثار ممکن است هیچ وقت منتشر نشوند اما معرفى خلاقیت و حرکت‌هاى بدیع در آن‌ها مى‌تواند براى دیگران الهام بخش باشد.

در این پست به معرفى یکى از پروژه‌هاى دانشجویى یکى از دانشجویان دانشگاه دالاس خواهیم پرداخت. این پروژه شامل طراحى جلد و بسته بندی آن است که براى رمان کلاسیک «پیرمرد و دریا» طراحى شده است. در این پروژه سعى شده است که از چند عنصر کلیدى تصویرى در سر تا سر داستان استفاده شود تا مفهوم و موضوع کتاب کاملا به مخاطب القا شود.

یک قوطى ساردین نقش جعبه این کتاب جیبى را ایفا مى‌کند که علاوه بر تعامل سرگرم کننده با مخاطب، ارتباط مفهومى و معنایى کاملی را با فضاى دریا و ماهیگیرى برقرار مى‌کند. رنگ‌هاى انتخاب شده نیز اشاره به حال و هوای کشور کوبا دارد، محلى که داستان در آن در حال وقوع است.
هدف از پروژه استقاده از عناصر کلیدى کتاب براى دیزاین و ایجاد شوک و شتاب بصرى بر مخاطبان بوده است. طراح این پروژه نینا کارنلیسون دانشجوی رشته گرافیک دانشگاه هنر دالاس ایاالات متحده است.

در ادامه مطلب شما را به دیدن این مجموعه دعوت می‌کنیم.

Old-Man-Sea-Book (2)  Old-Man-Sea-Book (3)  Old-Man-Sea-Book (4)  Old-Man-Sea-Book (5)

Old-Man-Sea-Book (6)منبع

 6 thoughts on “طراحی جلد و جعبه رمان «پیرمرد و دریا»”

  1. مطلب عالی . کاری بسیار خلاقانه رو دیدیم تا چند لحظه گیج و ویج ، مات و مبهوت عناصر بودم و از خلاقیت و شعور بصری طراح لذت بردم . بسیار عالی.

  2. واقعا ایده های. فوق العاده ای توی کارهاش وجود داشت، من دانشجوی گرافیک هستم، ممنون میشم برای پروژه نهایی راهنماییم کنید،چون واقعا نمیدونم از کجا باید شروع کنم و ذهنم رو کجا متمرکز کنم، واقعا به کمک احتیاج دارم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.