طراحی با دورريزهای دوست داشتنی / مهرزاد ديرين

پروژه امروز روزرنگ سراغ مجموعه ای رفته است که طراحی خلاقش با الهام از خرده مقواهاي دورریز شکل گرفته و در تعامل با مخاطب، او را وارد چالشی سرگرم کننده می سازد. « مهرزاد دیرین» طراح این پروژه است.

« بازیافت تکه های مقوا بهانه ای برای شکل گیری این مجموعه شد. پروژه از معرفی کارت ها و فولدر معرفی خدمات شرکت آغاز شد، آیکون هاي مینیمال طراحی شده برای معرفی خدمات شرکت با ساخت قالب و چاپ لترپرس از کارت ها جدا شدند و با توجه به شمارگان بالای فولدر و پوشال های فراوانی که از برش آیکون ها باقی مانده بود، ناگهان با دوریزهای زیبای رنگارنگی مواجه شديم که به دور ریختن شان راضی نشدیم، چیزی نزدیک به چهل هزار بریده کاغذ برایمان مانده بود که آن لحظه هیچ برنامه ای برایشان نداشتیم. حوالی نوروز که درگير طراحی تقویم رو میزی شديم، در حین اتود زدن یاد دورریزهای قبلی که در انبار داشتیم  افتادیم. با کنار هم قراردادن تعدادی از آن ها به نتایج جذابی رسیدیم و تصمیم گرفتیم این بار در طراحی تقویم آیکون های خدمات با همین تکه مقواها کار کنيم. دوازده شخصیت برای دوازده خدمت و دوازده ماه سال طراحی شدند. اما ایده دیگری در راه بود: چرا تکه مقواهای دورریز که بسیار زیاد هم بودند به همراه تقویم ها ميان مشترکین توزیع نشود؟ در نهایت بسته ای در بين مخاطبان توزیع شد و از آنها خواستیم با ذوق و سلیقه خود و کنار هم گذاشتن خرده مقواها شخصیت و تصویری خلاق به وجود بياورند، از کاراکترها عکاسی کنند و در صفحه اینستاگرام شرکت به اشتراک بگذارند. آثاری که در ادامه می بینید حاصل این تلاش تعاملی و البته بداهه است.»17 thoughts on “طراحی با دورريزهای دوست داشتنی / مهرزاد ديرين”

  1. دور ريز هاي چاپ رو تقريبا همه ي طراح ها به تناوب زياد ميبينن. اينكه خلاقانه و البته مسئولانه بهشون نگاه كرد و ايده اي زيبا و جالب ازشون ساخت واقعا زيباست. دست مريزاد مهرزاد خان ديرين.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.