طراحی با دورریزهای دوست داشتنی / مهرزاد دیرین

پروژه امروز روزرنگ سراغ مجموعه ای رفته است که طراحی خلاقش با الهام از خرده مقواهای دورریز شکل گرفته و در تعامل با مخاطب، او را وارد چالشی سرگرم کننده می سازد. « مهرزاد دیرین» طراح این پروژه است.

« بازیافت تکه های مقوا بهانه ای برای شکل گیری این مجموعه شد. پروژه از معرفی کارت ها و فولدر معرفی خدمات شرکت آغاز شد، آیکون های مینیمال طراحی شده برای معرفی خدمات شرکت با ساخت قالب و چاپ لترپرس از کارت ها جدا شدند و با توجه به شمارگان بالای فولدر و پوشال های فراوانی که از برش آیکون ها باقی مانده بود، ناگهان با دوریزهای زیبای رنگارنگی مواجه شدیم که به دور ریختن شان راضی نشدیم، چیزی نزدیک به چهل هزار بریده کاغذ برایمان مانده بود که آن لحظه هیچ برنامه ای برایشان نداشتیم. حوالی نوروز که درگیر طراحی تقویم رو میزی شدیم، در حین اتود زدن یاد دورریزهای قبلی که در انبار داشتیم  افتادیم. با کنار هم قراردادن تعدادی از آن ها به نتایج جذابی رسیدیم و تصمیم گرفتیم این بار در طراحی تقویم آیکون های خدمات با همین تکه مقواها کار کنیم. دوازده شخصیت برای دوازده خدمت و دوازده ماه سال طراحی شدند. اما ایده دیگری در راه بود: چرا تکه مقواهای دورریز که بسیار زیاد هم بودند به همراه تقویم ها میان مشترکین توزیع نشود؟ در نهایت بسته ای در بین مخاطبان توزیع شد و از آنها خواستیم با ذوق و سلیقه خود و کنار هم گذاشتن خرده مقواها شخصیت و تصویری خلاق به وجود بیاورند، از کاراکترها عکاسی کنند و در صفحه اینستاگرام شرکت به اشتراک بگذارند. آثاری که در ادامه می بینید حاصل این تلاش تعاملی و البته بداهه است.»17 thoughts on “طراحی با دورریزهای دوست داشتنی / مهرزاد دیرین”

  1. دور ریز های چاپ رو تقریبا همه ی طراح ها به تناوب زیاد میبینن. اینکه خلاقانه و البته مسئولانه بهشون نگاه کرد و ایده ای زیبا و جالب ازشون ساخت واقعا زیباست. دست مریزاد مهرزاد خان دیرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.