طراحى فاز دوم کمپین جدید بانک سامان

«بانک سامان» در ادامه ى کمپین تبلیغاتى «وین کارت»، سفارش قسمت دوم این کمپین را به «شرکت ٣۶٠ درجه» سپرد. موضوع این کمپین، برگزارى قرعه کشى این حساب بود که در کمپین قبلى، به مخاطب معرفى و شناسانده شده بود.
فرشید منفرد با رعایت کانسپت و فضاسازى قسمت اول، طراحى قسمت دوم این کمپین را هم به عهده گرفت.
فضاى فانتزى این آگهى تلویزیونى، در راستاى فاز اول و تثبیت ذهنیت از پیش ساخته ى مخاطب است. در ادامه، مراحل طراحى و ساخت این کمپین را مى‌بینیم.

سفارش دهنده: بانک سامان
آژانس تبلیغاتى : شرکت ٣۶٠ درجه راهکارهاى خلاق
طراح، انیماتور و کارگردان: فرشید منفرد
مدل سازى: فرزاد مجیدى
آهنگساز: نیما عظیمى نژاد
گوینده: استاد امیرهوشنگ زند

poster_mockup
ATM-00  ATM  Heli1  Heli2
Poster-H Ro2 Detail01 s0 s1 s2 s4 s5 s6 s7 Test1 Test2 HOMES W01 W03W02 Etud01  etud2  Etud3 New-STB17 thoughts on “طراحى فاز دوم کمپین جدید بانک سامان”

 1. از بُعد دیزان خیلی هم خوب و دوست داشتنی. اما شده از خودتون بپرسین تارگت آدییِنس این کارا چه گروه سنی هستند؟ یا پیامی که به مخاطب میخواد بده چی هست؟ این پوستر پشت شیشه یه بانک با چه لحنی داره با مخاطبش حرف میز‌نه! اصلا این کارها با هویت سازمانی مفصلی که تیم اقای هوانسیان برای بانک سامان اماده کردن که بین همه بانک های ایرانی زبان‌زده؛ چه ارتباطی داره، دوستان عزیز اطلاع دارم که مخاطب اصلی این سایت را بیشتر طراحان گرافیک تشکیل می‌دهند اما باور کنید از منظر تبلیغات حرفه‌ای این کار ها گل در چمن و شیرین کاری محسوب می‌شه!

  1. دوست گرامى این کمپین یک فاز اول داره که توضیحات مفصلى هم براش داده شده. رویکرد بانک از ابتدا یک کمپین فانتزى و کمى شوخ طبعانه بوده. بنابراین، نقد شما در مورد فاز دوم اساسا مطرح نیست چرا که ساختار و فرمش مطابقه با قسمت اول. شما باید برى یقه بانک رو بگیرى که اصلا چرا دلتون یه کمپین کارتونى خواسته؟!!
   درباره هویت سازمانى بانک سامان، جدا از اینکه کار چه شخص یا اشخاصیه (بنظرم مهمترین قسمتش لوگوى بسیار حرفه اى و جوندار و تمیزشه که اون هم اصلا کار یه شرکت خارجیه و همه هم میدونن) اتفاقا حال و هواى این کمپین رو بى ربط با این هویت نمیدونم. متفاوت بودن و انعطاف بانک رو از همین لوگوى مرغوب مى شه فهمید و شناخت. پس نمیشه گفت بى ربطه.(واصلا بى ربط هم که باشه، من نمى دونم واقعا چرا و چطور شما مبحث هویت سازمانى رو به تیزر ربط و بسط میدى؟)
   درباره پوستر، کمپین یک سلسله رویداده و بنا به همین دلیل نام کمپین رو گذاشتن روش. مخاطبى که تیزر اینکار رو در تلویزیون دیده، با دیدن پوسترش در بانک شوکه نمى شه، نگران نباشید! و بر فرض هم که اینطور باشه، باز این از سفارش دهنده نشات مى گیره.
   و در آخر نظر عجیب و غریبت درباره تفاوت بین گرافیک و تبلیغات هم برام جالبه! اینکه مرزبندى کردى و دنیاى درهم تنیده شده این دوتا رو از هم تفکیک کردى به خودت مربوطه. نقد من و شما حقیقت مطلب رو تغییر نمیده و اون اینه که اساسا این دو مبحث باهم همخون هستند. بالاخره ما طراحا هم آرم و لوگومون رو نمیزنیم به دیوار گالرى و ازش پول دربیاریم. بلکه طراحى هاى شاخه هاى مختلف کار ما، ربط مستقیم و غیر مستقیم به دنیاى تبلیغات داره..
   باقى بقایت
   ==========
   سپاس فراوان از روزرنگ و تیم ٣۶٠ درجه و خصوصا فرشید خان منفرد

   1. همکار عزیز شما که ناآگاهانه و از روی کم سوادی پاسخ بلندی در حمایت از دوستانت می‌نویسی مطمئنم با کمی مطالعه متوجه مرز های تبلیغات و طراحی گرافیک خواهی شد این مرز ها در هم تنیده‌اند بله! اما تعاریف بسیار شفاف در این زمینه وجود داره که قطعا نمی‌شه در موردشون مقلته کرد. پیشنهاد می‌کنم کمی اطلاعات رو در مورد هویت سازمانی٬ نه هویت بصری بیشتر کنی تا نگی چه ارتباطی بین این کار و هویت یک سازمان وجود داره!
    ملاک شما از مرغوبیت لوگوی بانک احتمالا لوگوی “بی‌پی” (کمی در پرسپکتیو رفته) باید باشه که مرغوب دونستنش هم مشخصا از کم اطلاعی شماست. درسته که سلیقه در این حرفه نقش داره اما بخش زیادی از ربط دادن نظرات به سلیقه؛ از بی اطلاعی ما نشات می‌گیره. واقعا بیانه بلند نوشتن هنره! اما اهمیت محتوای مطالب رو فراموش نکنیم.

    1. همکار عزیز شما که از روی کم سوادی، مغلطه را مقلته مینویسی و تهمت ((حمایت از دوستان)) به راحتی استفاده میکنی، پیشنهاد می‌کنم کمی اطلاعات رو در هم زمینه ها بالا ببری.
     اینکه سورس این لوگو چیست و از کجا آمده کوچکترین ربطی به این کمپین نداره.
     به مدیران بانک اعلام کنید تا دفعه بعدی حتما ((نظرات جدا از سلیقه)) شما رو در طراحی کمپین هاش در نظر بگیره.

  1. دوست گرامى، روزرنگ از همکارى با تمامى آژانس هاى تبلیغاتى و شرکت هاى معتبر استقبال مى کند. ملاک روزرنگ براى انتخاب پروژه ها، تنها کیفیت و ارایه کامل آن هاست.

 2. دم فرشید منفرد گرم
  با وجود…رفتن تقریبا همه آدما‌های حرفه‌ای و با ارزش «آژانس ۳۶۰ درجه»
  نمی‌دونم چرا فرشید منفرد خفن و کار درست چرا هنوز اونجا مونده؟؟؟
  به هر حال خیلی هم خوشگل و عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.