طراحى شخصیت‌هاى کمیک / مهدى على‌بیگى

اگر در بین شاخه‌هاى مختلف دیزاین، به طراحى شخصیت (Character Design) علاقه مندید، حتما به خوبى از پیچیدگى‌هاى این مقوله ى جذاب آگاه هستید.
واضح است که طراحى شخصیت‌هاى دوست داشتنى و در عین حال باورپذیر، کار مشکلى است و قابلیت‌هاى مختلفى را مى‌طلبد؛ از شناخت دقیق و موشکافانه‌ى هنر طراحى گرفته تا داشتن روحیه‌اى شوخ طبعانه و خلاق! جسارت در خلق عناصر نو، انسجام و پختگى خطوط و داشتن بیان شخصى، از دیگر مواردى است که از شما یک طراح شخصیت حرفه اى مى‌سازد.
مهدی علی بیگی متولد ۱۳۶۳ تهران، سال‌هاست که با مطبوعات داخلی و خارجی در زمینه کارتون و کاریکاتور همکارى مى‌کند. مهدى به عنوان کارگردان، دیزاینر و انیماتور، به صورت آزاد فعالیت‌هاى زیادى انجام داده و انیمیشن‌هاى مختلفى کار کرده است. جایزه بزرگ جشنواره فیلم‌هاى ١٠٠ ثانیه‌اى و دو جایزه اول بى‌ینال کاریکاتور تهران از جمله جوایز او هستند.
او در مورد طراحى شخصیت هایش مى‌گوید: “بیشتر این کارکترها برای کمیک و انیمیشن (کوتاه، تیزر تبلیغاتی، سری تلویزیونى) طراحى شده‌اند و بعضی دیگر برای مطبوعات. جدا از تیپ سازی و شخصیت پردازی، اغلب این شخصیت ها، کانسپت و ایده‌هایی برای تعریف گرافیک کلی یک انیمیشن یا کمیک هستند که بسته به نوع تکنیک اجرای انیمیشن (۲D, 3D, Cutout… ) طراحی شده اند”
روزرنگ شما را به دیدن مجموعه طراحى کاراکترهاى مهدى على بیگى دعوت مى‌کند:

mehdi616     mehdi alibeigi 33mehdi 4   mehdi 9    02                mehdi alibaigi 0 mehdi alibeigi 30   14 mehdi alibeigi 36 mehdi 2    10 03  0409mehdi alibeigi 43 mehdi 1 mehdi alibeigi 44 mehdi alibeigi 4613 thoughts on “طراحى شخصیت‌هاى کمیک / مهدى على‌بیگى”

  1. باسلام و خسته نباشید.من امیرعلى کریمى هستم از اهواز.خاستم تشکر کنم از تمام عزیزان زحمتکش سایت روزرنگ و ازراه دوردست همه رو میبوسم.من اینجا سربازم وقتاى بیکارى طراحى شخصیت میکنم.واقعا امشب از اینکارهاى زیبا و حرفه ایی آقامهدى واقعا لذت بردم و کلى انرژى گرفتم،من فوق دیپلم نقاشى دارم عاشق این رشتم…مثل یک کلاس درس بود.باتشکر فرااون لطفا بازهم کارهاى اینجورى بزاریدددد 🙂

  2. سلام .جناب آقای علی بیگی . کارهای بسیار زیبایی دارید .بنده علاقه زیادی به طراحی کاراکتر دارم و توسط چند کتاب و فایل آموزشی شروع به طراحی کرده ام اما پیشرفت زیادی نداشته ام . لطفا راهنمایی کنید با توجه به نبود آموزشگاه مرتبط در اصفهان، چه کارکنم ؟ ممنون

  3. سلام .بسیار زیبا بود .از کاراتون فوق العاده لذت بردم .هنرمند قابلی هستید اقای مهدی علی بیگی .دوست دارم کاراهای بیشتری ازتون ببینم و موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.