صف بلند انیمیشن‌ها برای بردن جایزه اسکار

برای نخستین بار در تاریخ جوایز اسکار نام ۲۷ انیمیشن بلند برای شرکت در این رقابت ثبت‌ شد. آکادمی علوم‌ و هنرهای سینما جمعه ۲۱ آبان این خبر را اعلام کرد.
به گزارش روزرنگ در این فهرست بلند بالا نام استودیوهای مشهور در کار انیمیشن‌سازی با چند اثر به چشم می‌خورد. برای نمونه دیزنی با انیمیشن‌های «در جستجوی دُری»، «زوتوپیا» و «موانا» برای اسکار بهترین انیمیشن بلند خیز برداشته است.
در همین حال یونیورسال با «زندگی پنهان حیوانات خانگی»‌، دریم‌ورکس «پاندای کونگ‌فوکار ۳»‌ و «ترول‌ها»، فاکس با «عصر یخبندان: دوره برخورد»، سونی با «پرندگان خشمگین» و «مهمانی سوسیسی» و کمپانی برادران وارنر با «لک‌لک‌ها» برای رسیدن به جایزه اسکار رقابت می‌کنند.
البته در این میان رقبای مدعی کمتر شناخته شده هم به میدان آمده‌اند. انیمیشن «کوبو و دو رشته» یکی از این مدعیان است. انیمیشن «لاکپشت قرمز» که جایزه ویژه هیئت داوران بخش نوعی نگاه جشنواره کن را گرفت نیز در اسکار هشتادونهم حضور دارد.
نماینده سوییس در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان اسکار یک انیمیشن به نام «زندگی من به عنوان یک کدو سبز» است. این فیلم علاوه بر این در بخش بهترین انیمیشن بلند اسکار نیز رقابت می‌کند.
کمپانی نت‌فلیکس هم با ارائه نسخه کارتونی «شازده کوچولو» به اسکار بهترین انیمیشن بلند چشم دوخته است.
پنج نامزد نهایی جایزه بهترین انیمیشن بلند اسکار پنجم بهمن (۲۴ ژانویه) معرفی می‌شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.