صادق صندوقی؛ تصویرگر کتاب‌های درسی و کتاب‌های کودکان و نوجوانان درگذشت

تصویرگر کتاب‌های درسی و کتاب‌های کودکان و نوجوانان در ۷۲ سالگی درگذشت. صادق صندوقی، از تصویرگران صاحب‌سبک ایران است که نقش روشنی در ایجاد شاخه‌ای از فرهنگ تصویری کتاب‌های درسی داشت.

صادق صندوقی متولد ۱۳۲۵ در شهر همدان و یکی از ماندگارترین نام‌ها و از پیشکسوتان در حوزه تصویرگری کتاب‌های درسی و کتاب‌های کودکان و نوجوانان بود. وی پس از تصویرگری قصه‌های قرآنی به عنوان یک تصویرگر کتاب شناخته شد. یکی از معروف‌ترین کارهای استادصندوقی تصویر اصحاب فیل در کتاب‌های درسی بود. اغلب طرح‌های روی جلد کتاب‌های ترجمه شدهٔ ژول ورن نویسندهٔ مشهور فرانسوی که پس از انقلاب چاپ شدند، مزین به نقاشی‌های صندوقی است همچنین وی تصویرگر تمامی کارت‎های آفرین و صدآفرینی است که به شاگردان ممتاز اهدا می‎شد.

معاون فرهنگی موسسه خانه کتاب ضمن تسلیت این ضایعه به خانواده زنده‌یاد صندوقی و اهالی قلم گفت: به احتمال زیاد مراسم خاکسپاری زنده‌یاد صادق صندوقی روز جمعه (دوم شهریورماه) در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار خواهد شد اما هنوز چیزی قطعی نیست و خبرهای تکمیلی به زودی اعلام خواهد شد.

 

 

 One thought on “صادق صندوقی؛ تصویرگر کتاب‌های درسی و کتاب‌های کودکان و نوجوانان درگذشت”

  1. ای کاش چند تا از تصویرسازی های ایشون رو هم کنار خبر منتشر می کردین.
    یکی از مهم ترین تفاوت های رسانۀ تخصصی با خبرگزاری همینه که به موضوع می پردازه و اطلاعات بیشتری در اختیار مخاطب قرار می ده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.