سیرتکامل لوگو مایکروسافت طی ۳۷ سال اخیر

لوگوی جدید مایکروسافت براساس تغییرات بنیادی که در اکوسیستم این شرکت اعمال شد، تغییر پیدا کرد و شبیه نسان مجموعه‌های نرم‌افزارهای چون ویندوز فون ۸، آفیس ۲۰۱۳ و ویندوز ۸ گردید.

شاید باورتان نشود اما تصویری که در پایین مشاهده می‌کنید، اولین لوگوی مایکروسافت بوده است. لوگویی که در زمان تاسیس این شرکت در سال ۱۹۷۵، ارائه شد. احتمالا این لوگو به چشم موسس‌های مایکروسافت، بیل‌گیتس و پائل آلن بسیار جذاب به نظر می‌رسیده است ولی الان بعید می‌دانم کسی از این لوگو خوشش بیاد:

microsoft logo 1975

اما خود مایکروسافت نیز اولین لوگوی شرکت را زیاد تحمل نکرد و در سال ۱۹۸۰ آن را به لوگوی زیر تغییر داد. این لوگو دقیقا در زمان مهاجرت مایکروسافت به واشینگتن معرفی شد:

logo microsoft 1980۲ سال بعد،‌ لوگوی مایکروسافت مجددا دستخوش تغییراتی شد. دقیقا یک سال پس از معرفی این لوگو، IBM سیستم‌عامل MS-DOS 1.0 را در کامپیوترهای شخصی (PC) بکار گرفت.

logo microsoft 3

۵ سال بعد یعنی یک سال پس از آنکه مایکروسافت به شرکت سهامی عام بدل شد، لوگوی این شرکت مجددا تغییر یافت و این بار برای ۲۵ سال نشان رسمی مایکروسافت باقی ماند. سه سال بعد از معرفی این لوگو مایکروسافت موفقیت‌های بزرگی را بدست آورد و به قطب نرم‌افزاری دنیا بدل شد:

2256

و حالا لوگوی مایکروسافت به پس از ۲۵ سال مجددا دستخوش تغییر شده است. غول نرم‌افزار دنیا، هفته گذشته و در تاریخ ۲۳ آگوست لوگوی اصلی خود را به آنچه در پایین مشاهده می‌کنید تغییر داد. این اولین لوگوی مایکروسافت است که در آن از رنگ‌های مختلف استفاده شده است. همانطور که پیش‌تر توضیح دادیم هر کدام از رنگ‌های این لوگو نشانگر یکی از سرویس‌های اساسی این شرکت است:

Microsoft logo final

نظر شما در مورد لوگو چیست؟ تغییرات اعمال شده در لوگوی مایکروسافت را چطور ارزیابی می‌کنید؟

منبع2 thoughts on “سیرتکامل لوگو مایکروسافت طی ۳۷ سال اخیر”

  1. آخرین لوگو بازگشت به کلاسیک شده واز مدرن شدن به دور شما الان مثلا مادر برد ها وموس ها وکارت گرافیک ها را ببینید چقدر ظاهر پیشرفته ایی دارند ماکروسافت به عنوان غول آوانگارد بعیده که این لوگو شده ایده آلش .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.