سری جدید دوربین های پولاروید دیجیتالی با قابلیت ویرایش عکس مانند اینستاگرام

دوربین‌های پولاروید قدیمی را به یاد دارید؟ همان‌هایی که بلافاصله پس از گرفته‌شدن عکس، آن را چاپ می‌کردند و به شما تحویل می‌دادند. در محصولی جدید از کمپانی فوجی فیلم، دوربین ثبت لحظه‌ای را با فناوری پردازش تصویر دیجیتال در هم آمیخته شده است. در فضای تصویری امروزه در اینستاگرام، افراد می‌توانند هزاران هزار تصویر را قبل از زمان ناهار، صبحانه و قبل از خواب و موقعیت های گوناگون ببینند و حالا این سازنده ژاپنی دوربین، مؤلفه لمس پذیری را به این فرایند می‌افزاید. همینطور قابلیت ویرایش تصویر چیزی شبیه به افکت های اینستاگرام نیز در آن تعبیه شده است.

فوجی فیلم با دیدن فرصت ارائه موقعیت‌های بیشتر برای استفاده از دوربین‌های آنی جهت عکاسان، تصمیم به ایجاد یک دستگاه کاملاً اختصاصی با قالب مربع گرفت.

از زمانی که اصولاً دوربین‌های instax در سال ۱۹۹۸ عرضه شدند، با فروش بیش از ۲۵ میلیون دستگاه، نزد کاربران در سراسر جهان محبوبیت یافتند. این مسئله instax را به بهترین در نوع خودش در بازار  چند سال اخیر تبدیل کرده است. instax فوجی فیلم با عنوان SQ10 ماه آینده قابل خریداری خواهد بود.

منبعOne thought on “سری جدید دوربین های پولاروید دیجیتالی با قابلیت ویرایش عکس مانند اینستاگرام”

  1. سلام
    لازم دونستم این مطلب رو بیان که کلمه “پلاروید” به عنوان یک سر دسته براى نوع خاصى از دوربینها اشتباهیست بزرگ.
    ما نباید از اسم برند براى نوع دوربین استفاده کنیم اگرچه براى دوربین هاى “Instant Camera” در زبان فارسى معادلى وجود ندارد، چرا که این باعث میشود تا مخاطب به صورت ناخوداگاه به این باور برسد که پلاروید اسم اینگونه دوربینهاست در صورتى که ما در این مطلب به یکى از محصولات فوجى خواهیم پرداخت.
    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.