سخنرانی و نمایش آثار پریسا تشکری در تایپه

انجمن طراحان صنعتی دنیا (Icsid) که در سال ۲۰۱۵ نام خود را به موسسه‌ی جهانی دیزاین  (WDO) تغییر داد، شعار خود را در سال ۲۰۱۶ «دیزاین برای زندگی بهتر » قرار داده بود و بر اساس این شعار شهر تایپه که جامعه‌ی طراحان گرافیک و صنعتی آن طی سال‌های گذشته بسیار فعال  عمل کرده‌اند را به عنوان پایتخت دیزاین در سال ۲۰۱۶ انتخاب کرد. انجمن‌ها، نهادها و موسسات مختلفی که فعالیتشان به نوعی در ارتباط با دیزاین، طراحی گرافیک، طراحی شهری و صنعتی بوده نیز بر مبنای این انتخاب، در طول سالی که چیزی هم به اتمام آن نمانده، فعال‌تر از قبل بودند و نمایشگاه‌ها و سمینارهای مختلفی را در تایپه و شهرهای دیگر برگزار کرده‌اند.
انجمن طراحان پوستر تایوان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و «بن وانگ» رییس انجمن طراحان پوستر تایوان (TPDA)، اعلام کرد که در ادامه‌ی برنامه‌های تایپه، پایتخت دیزاین ۲۰۱۶، سه طراح در ماه دسامبر که به دعوت این انجمن با تایوان سفر خواهند کرد، در  موزه‌ی اختصاصی پست، سخنرانی خواهند کرد و این اتفاق در کنار نمایشگاه پوستری با عنوان «Beyond »که از آثار اعضای این انجمن و تعدادی از طراحان مطرح دنیا شکل گرفته، برگزار خواهد شد. «پریسا تشکری» از ایران در ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۶ و «تامی لی» از هنگ کنگ و «لیو جینگرن» از چین سه طراحی خواهند بود که به ترتیب به ارائه آثارشان خواهند پرداخت.

نمایشگاه «از چشم زنان» نیز رویداد دیگری است که با تمرکز بر نقش زنان در جامعه به عنوان طراحان گرافیک، در Farglory Museums  برگزار می‌شود. این نمایشگاه نیز با مدیریت «سوفیا شین» رییس انجمن طراحان گرافیک چین، برنامه ریزی شده و در ادامه‌ با نیم نگاهی به شعار امسال موسسه جهانی دیزاین  (WDO)  یعنی همان «دیزاین اجتماعی و شهری برای تغییرات» برنامه ریزی شده است و مطابقت دارد.
فیونا هو و سوفیا شین از تایوان به همراه گیگی لی از مالزی، یاسمین دمیر از ترکیه، شینو آراکی از ژاپن ، گیته کات از دانمارک، لوردز زولزی از مکزیک، سوزانا ماچیاکو از بولیوی و پریسا تشکری از ایران، طراحانی هستند که به این نمایشگاه دعوت شده اند.
هر یک از طراحان مدعو در این نمایشگاه  با نمایش یک فیلم درباره‌ی فلسفه ی کار و دیدگاهشان در دیزاین و ارائه‌ی یک مجموعه‌ی خاص از کارهایشان همچون بسته بندی، پوستر، طراحی کتاب و … که توسط انجمن طراحان گرافیک تایوان انتخاب شده است، در این گالری حضور دارند . نمایشگاه «از چشم زنان» جمعه ۹ دسامبر ۲۰۱۶  در شهر جدید تایپه افتتاح خواهد شد و تا ۲ ژانویه ۲۰۱۷ نیز  در «موزه‌ی فارگلوری» دایر خواهد بود.

161128-beyond-poster 列印 PP海報(700_1000)_1117出樣دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.