سخنرانی ماریت تورن‌کویست،تصویرگر هلندی-سوئدی

در دومین روز از همایش با من بخوان  که ۲۱ آبان ۱۳۹۵ در تالار گنجینۀ سازمان اسناد و کتابخانه‌ی ملی برگزار خواهد شد، ماریت تورن‌کویست تصویرگر هلندی-سوئدی سخنرانی خود را با عنوان “موضوع‌های بزرگ برای انسان‌های کوچک” برای علاقه‌مندان ارائه خواهد داد. واکاوی موضوع «طرح مشکلات بزرگ با کودکان از راه کتاب‌های تصویری» از دیگر موضوعاتی است که تورن‌کویست در سخنان خود به آن خواهد پرداخت. همچنین پس از پایان سخنرانی، این تصویرگر در مراسمی به امضای کتاب‌ها و پوسترهای تصویرسازی شدۀ خود برای علاقه‌مندان خواهد پرداخت.
ماریت تورن‌کویست از هنرمندان جهانی پشتیبان برنامۀ با من بخوان است. او تصویرگر کتاب “پرندۀ قرمز” نوشتۀ آسترید لیندگرن است که در سال ۲۰۱۴ از سوی انتشارات موسسۀ پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان منتشر شده و در سری کتاب‌های برنامۀ با من بخوان قرار گرفته است. ماریت تورن‌کویست و خانوادۀ آسترید لیندگرن حق انتشار این کتاب در ایران را به موسسۀ پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان هدیه کرده‌اند تا برای برنامۀ با من بخوان در مناطق محروم هزینه شود.
آبان‌ماه امسال، همزمان با فرا رسیدن هفتۀ کتاب، موسسۀ پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان همایش دو روزۀ با من بخوان را برگزار خواهد کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.