سایه نوشتار

پروژه‌ای که امروز خواهیم دید، مبتنی براستفاده ازسایه و تابش نور به کلمات و حروف است که طراح سعی کرده  با ترکیب بندی و تغییر زوایه نور و نصب حروف برجسته با استفاده از مواد گوناگون بر سطوح مختلف صاف و یا ناهموار به الگوهای نوشتاری جدیدی دست یابد.
طراح در این  پروژه تلاش کرده است تا با استفاده از موادی چون سیم مفتول فلزی و یا لامپ‌های نئونی و تلفیق با تکنیک های نرم افزاری به مناظر و ترکیب بندی خاصی از تایپوگرافی حروف فارسی دست یابد. مفتول های سیمی و فلزی به عنوان یکی از مواد انتخابی در این پروژه به علت خاصیت و ویژگی انحنایی و انعطاف پذیری‌شان و نیز یکپارچگی آن در خدمت خط و حروف فارسی قرار قرارگرفته است.
در این شیوه طراح تلاش کرده کلمات، حروف و تصاویر را از حالت یکنواخت و تخت خود خارج کند، با استفاده از نور برجسته کند و با به کارگیری از نرم افزار و تکنیک عکاسی،  فضا سازی زیبایی شناسانه‌ای از تایپوگرافی حروف ایجاد کند. این مجموعه بخشی از پروژه‌ کارشناسی ارشد سجاد همتی می باشد که در سال۹۲ در دانشکده هنرهای زیبا ارایه شده است.
در ادامه مطلب برای دیدن تصاویر این پروژه‌ همراه ما باشید.

 

سایه نوشتار - پروژه دانشجویی (16)  سایه نوشتار - پروژه دانشجویی (19)  سایه نوشتار - پروژه دانشجویی (11)  سایه نوشتار - پروژه دانشجویی (10)    سایه نوشتار - پروژه دانشجویی (8)  سایه نوشتار - پروژه دانشجویی  سایه نوشتار - پروژه دانشجویی (18)  سایه نوشتار - پروژه دانشجویی (17)  سایه نوشتار - پروژه دانشجویی (15)  سایه نوشتار - پروژه دانشجویی (14)  سایه نوشتار - پروژه دانشجویی (13)  سایه نوشتار - پروژه دانشجویی (12)  سایه نوشتار - پروژه دانشجویی (9)  سایه نوشتار - پروژه دانشجویی (1)  سایه نوشتار - پروژه دانشجویی (2)  سایه نوشتار - پروژه دانشجویی (3)  
سایه نوشتار - پروژه دانشجویی (5)  سایه نوشتار - پروژه دانشجویی (6)  30 thoughts on “سایه نوشتار”

  1. سلام دوست عزیز/ نظرتون برای بنده قابل احترامه/ ولی تشخیص اینکه چه آثاری در سایت گذاشته بشه به عهده خود سایت هست ومطمئنا کارشناسان سایت این کار رو به خوبی انجام می دن .

 1. پکوک هستم شما که میفرمایید در حد روز رنگ نبود کارای خودتونو ارایه بدید بیبنیم چطوره.. هنرمندای ما با سختی دارن کار ارت انجام میدن تو این جامعه.. اقای همتی کاراتون بسیار کارشناسی شده و عالی بود تبریک میگم

 2. با سلام خدمت دوست هنرمندم
  تایپوگرافی مهارتی شگرف و بدعتی نو از طرف هنرمند بود که خودرا از دنیای الفبا و زبان خارج کرده و پا در تصویرهمراه کند؛ تا در تصویر معنا و مهفهوم را بنیان نهد. آثار دوست هنذمندم بدعتی شگرف در حوزه تایپوگرافی فرم است که گستره اش به پهنای هنر و معماریست. پس قدم نهادن در این مسیر تلاش و پشتکار بسیار میطلبد. که هر کسی توانش را ندارد.آثار سجاد همتی چنان اصالتی در معنا و مفهوم دارند که خوانش آن انسان را به از آن خود دانستن و تعلق خاطر وا می دارد.

 3. این کارها چون بخشی از پایان نامه دانشجویی این طراح  محسوب میشن  به
  همین خاطر هنوز نتونستن به یک ثبات کاری برسند. پروژه‌ مربوط به سال ۹۲
  بوده و انتظار میرفت طراح در سال ۹۴  ماحصل این پروژه رو با ارائه
  پوسترهای جدید تکمیل میکرد تا مخاطب فکر نکند صرفا به یک تجربه شخصی
  محدود شده و تداوم مسیر نداشته. از طرفی طراح اونقدر درگیر سایه / تابش
  نور به کلمات و حروف شده که گاهی از کاربرد پوستر بودن خارج شدن به
  استثنای پوستر سیمرغ که خوب شده / و در اخر هم طراح در اینجا توضیحی
  نداده که این برخورد رو در نتیجه قرار بود در چه زمینه ای مورد  استفاده
  قرار دهد پوسترهای فرهنگی/ تجاری و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.